"Крим – це Україна": у Києві запрацював перший інформаційно-просвітницький центр

"Крим – це Україна": у Києві запрацював перший інформаційно-просвітницький центр

Іще 11 лютого, напередодні Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя в Києві, Київська міська рада ухвалила рішення про створення першого в Україні інформаційно-просвітницького центру "Крим – це Україна", передає «Укрінформ».

"Для нас, українців Криму, це таке довгоочікуване рішення, адже досі в Україні жодного закладу, направленого на підтримку української громади Криму, не існує. Київ показав, що він є політичною, духовною та культурною столицею нашої держави. До нас вже звернулися кримчани з Бучі, Запоріжжя, інших міст з пропозицією створити підрозділи центру в цих містах, тому старт вже має продовження", – зазначив представник Крайової ради українців Криму (КРУК) Сергій

Розповідають, що до основних завдань установи входять інформаційно-консультативна підтримка внутрішньо переміщених осіб з Криму, що проживають в Києві, розвитку культури корінних народів України (кримські татари, караїми, кримчаки) та національних меншин Автономної Республіки Крим і Севастополя, а також взаємодія з органами державної влади й органами місцевого самоврядування.

Ініціатором створення такого центру стала кримська громада. Сам проєкт розробили  депутати Київської міської ради Вадим Васильчук ("Голос"), Андрій Странніков ("УДАР") та секретар міської ради Володимир Бондаренко (позафракційний).

"Після того, як буде ухвалене положення про сам заклад, ми, як комісія з питань освіти, молоді та спорту, маємо його затвердити, щоб там обов’язково були освітній, культурний, інформаційний напрямки – так, як ми це планували з кримчанами під час розробки проєкту рішення. І після цього, я думаю, у квітні ми внесемо зміни, коригування до бюджету, щоб цей заклад "Крим – це Україна" мав можливість фінансуватися та повноцінно діяти в Києві", – заявив Васильчук.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України