В Україні винесли перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів

В Україні винесли перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів

Лікар із Павлограда повинен заплатити 34 тисячі гривень штрафу за підробку COVID-сертифікатів. Також він не зможе працювати рік за спеціальністю

Про це повідомляє "Nation" з покликанням на пресслужбу Офісу президента. 

На нараді у президента України Володимира Зеленського особливу увагу приділили питанню боротьби з підробкою COVID-сертифікатів.

За словами глави Національної поліції Ігоря Клименка, за тиждень було проведено 13 обшуків, відкрито 12 кримінальних проваджень.

Перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів в Україні отримав медпрацівник з Павлограда, уточнили в ОП.

1 жовтня Жовківський районний суд Львівської області виніс перші в Україні вироки за підробку сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Порушники отримали штрафи в розмірі 850 гривень.

Для медика підробка документів загрожує позбавленням права займатися медичною діяльністю або до трьох років позбавлення волі.

Минулого тижня глава МОЗ Віктор Ляшко визнав, що підробити паперові сертифікати про вакцинацію можливо. Він анонсував механізм, який знизить можливість підробки.

Ляшко підкреслив, що підробити COVID-сертифікат в додатку Дія неможливо, бо там є механізм верифікації і "все чітко працює".

Для внутрішнього користування в Україні будуть діяти два ваучера — зелений і жовтий.

Також вакциновані українці можуть оформити міжнародне свідоцтво про вакцинацію, його потрібно буде пред’являти під час поїздок.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України