Андрій Кокотюха (письменник): Представники ЛГБТ-спільноти - це так само, як рудий, вухатий чи альбінос

Андрій Кокотюха (письменник): Представники ЛГБТ-спільноти - це так само, як рудий, вухатий чи альбінос

Якщо одностатеві шлюби — це перший пункт у переліку західних європейських цінностей, тоді нас просто всіх з вами вводять в оману, маніпулюють, розводять як кошенят. Одностатеві шлюби не всюди і на Заході сприймаються однозначно. І оскільки зараз інститут шлюбу в принципі як такий зазнає величезних трансформацій — багато шлюбів просто не реєструється, цивільний шлюб став вже нормою і давно вже вийшов з патріархального суспільства, то не розумію, чому треба взагалі довкола якогось шлюбу піднімати крик і обговорювати факт шлюбу як такого.

Інша річ, що сам факт того, що ми це обговорюємо, є свідченням того, що якщо суспільство і змінюється, то в якийсь нездоровий бік. Я людина, яка просто не сприймає ЛГБТ-культури, але це не означає, що я агресивна людина. Я волів би жити з представниками цієї культури в різних соціальних, суспільних і культурних вимірах. Попри те, що у мене є чимало знайомих представників гей-спільноти, вони абсолютно нормальні люди і займаються на своєму місці, роблять свою роботу, у мене немає упередження до цієї орієнтації.

Проте у мене є упередження до якоїсь принципової дивної, навіть хворобливої публічності саме такого процесу. Мої знайомі, колеги, приятелі належать до тих представників ЛГБТ-спільноти, які не ходять на гей-паради і які не вважають, що їхні права повинні бути рівнішими за права інших лише через їхню орієнтацію, яку їм дала природа. Я в жодному разі не вважаю це збоченням. Якщо наше досить умовне суспільство перестане вважати представників ЛГБТ-спільноти збоченцями, це вже позитив, тому що це не збочення, це така природа у людини. Це так само, як рудий, вухатий, альбінос — ну такою людину зробила природа, але це не означає, що руді повинні виходити на парад рудих і вимагати для рудих більших прав, ніж для брюнетів чи блондинів.

Тому, говорячи в голос про те, що десь в Києві був зареєстрований одностатевий шлюб, ми визнаємо власну ненормальність і ми визнаємо ненормальність тих, хто поширив цю інформацію. Не потрібно робити з цього сенсації. І мені здається, що сенсацію з цього зробили представники рагсу, які реєстрували цей шлюб, ніж сами пошлюблені. Бажання вирізнитися, бажання епатувати, бажання бути не такими, як всі - “ось, ми це зробили”. Ну, постався ти до цього як до норми.

Є ще один приклад, що учасники гей-парадів кажуть, що “ось ми не можемо цілуватися в метро, як різностатеві пари, бо на нас будуть показувати пальцями”. Суть в тому, що ти цілуєшся з коханою людиною в метро, незалежно від того, показують на тебе пальцями чи ні. Наплюй на суспільну думку, сам виріши для себе це питання, а не оголошуй, не роби публічно акт якоїсь непокори і не звинувачуй суспільство у тому, що воно є таке, як є.

Це все одно, що звинуватити всіх довкола, що люди проголосували за Зеленського. Ми мусимо визнати, що наші люди є такими, як є, що більше 13 млн громадян просто не мають жодної громадянської позиції і піддаються на популістичні гасла. З цим треба щось робити, і щось робити — це означає з цим жити і не намагатися перевиховувати суспільство, а просто бути собою.

Якщо гомосексуальна пара цілується публічно, незважаючи на кпини, які обов'язково почнуться, незважаючи на агресію, це означає, що вона є самодостатньою і вона є собою. Вона не афішує своїх стосунків, так само як те, про що ми говоримо, так само як та пара, яка зареєструвала свій шлюб, не повинна це робити підпільно.

А з іншого боку, не треба робити з цього сенсацію і новину. Просто роби те, що ти відчуваєш внутрішньо, будь собою і забий великий болт на те, що про тебе подумають і скажуть. Не ставай героєм новин, соцмереж тільки через те, що маєш якусь іншу природу і що любиш людину, яку хочеш любити, незалежно від твоєї статі. Просто не намагайся стати медійним персонажем. В нашій країні поки що такого немає. Поки що більшість таких людей хочуть стати медійними персонажами плюс домагатися для себе якихось ефемерних, не існуючих соціальних прав.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України