НБУ натякнув, що тарифи на комунальні послуги можуть підняти

НБУ натякнув, що тарифи на комунальні послуги можуть підняти

Національний банк вважає, що утримання енергоносіями високих цін на світових ринках спричиняє потребу перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги

Про це повідомляє "Nation" з покликанням на пресслужбу Національного банку.

Національний банк погіршив прогноз інфляції на 2022 рік з 5% до 7,7% з огляду на низку проінфляційних ризиків. Передовсім, світові ціни на енергоносії залишатимуться вищими довший час, ніж очікувалося. 

"Це не лише тиснутиме на виробничі витрати бізнесу, а й потребуватиме поступового перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги", – заявили у регуляторі.

Саме необхідність приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованих рівнів НБУ називають одним з чільних проінфляційних ризиків. 

У НБУ пояснюють, що одномоментне приведення тарифів до обґрунтованих усуне дисбаланси в енергетичному секторі, однак створить значний інфляційний тиск та призведе до погіршення очікувань.

Водночас відтермінування рішень щодо тарифів на ЖКП акумулюватиме квазіфіскальні дисбаланси й ціновий тиск у майбутньому. Зауважимо, що на цьому акцентували також у Міжнародному валютному фонді під час першого перегляду програми stand-by.

Серед основних напрямків роботи, на яких зосереджена програма, визначено "зменшення фіскальних ризиків від квазіфіскальних операцій, зокрема в енергетичному секторі".

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України