НС в Сибіру: площа лісових пожеж різко зросла, - Greenpeace

НС в Сибіру: площа лісових пожеж різко зросла, - Greenpeace

Площа лісових пожеж знову почала зростати в Сибіру. Тільки в Красноярському краї за добу вогонь поширився більш ніж на 100 тис. Га., повідомляє "Тrust.uа"

У Красноярському краї, за даними на ранок 9 серпня, горить більш 971,8 тис. Га, повідомили в регіональному "лесопожарном центре". 8 серпня повідомлялося про 860,2 тис. Га.

У зоні контролю, де вогонь не гасять за рішенням регіональної комісії з НС, знаходиться 84 пожежа загальною площею 928,7 тис. Га. Чиновники порахували, що можливий збиток від вогню нижче планованих витрат на гасіння.

В Іркутській області вогнем охоплено близько 706 тис. Га, повідомили в регіональному уряді. 8 серпня, за офіційними даними, горіло близько 668 тис. Га. Основна частина вогнищ знаходиться в зоні контролю.

Крім того, за даними федеральної Авіалісохрани, в Бурятії і Забайкаллі горить близько 125 тис. Га лісу. Таким чином, загальна площа пожеж в чотирьох регіонах перевищила 1,8 млн га. 7 серпня горів 1,6 млн га лісу.

Тим часом, в Greenpeace розповіли про вплив викидів на клімат і невідповідність офіційних даних реальної площі загорянь.

Пожежі цього літа досягли рекордного рівня. Їх внесок у зміну клімату склав понад 166 млн тонн вуглекислого газу. Це можна порівняти з викидами 36 млн автомобілів за рік. Чорний вуглець, який потрапляє в атмосферу під час сибірських пожеж, осідає в Арктиці і прискорює танення льоду, що ще сильніше розганяє зміну клімату, - розповіли в російському відділенні Greenpeace.

За даними екологів площа пожеж в Сибіру не зменшується.

Влада офіційно продовжують брехати. Міноборони РФ заявили, що відомча авіація ліквідувала "всі осередки відкритого загоряння в районах, призначених для гасіння".

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України