Питання внесення змін до нормандський формат не стоїть на порядку денному - МЗС Франції

Питання внесення змін до нормандський формат не стоїть на порядку денному - МЗС Франції

Франція і Німеччина підтримують регулярний діалог і тісні консультації із спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером, підкреслили в міністерстві закордонних справ Франції, повідомляє "Гордон"

Будь-які зміни в нормандському переговорному форматі з врегулювання ситуації на Донбасі поки не стоять на порядку денному. Про це заявив представник міністерства закордонних справ Франції на брифінгу 9 серпня, повідомила прес-служба відомства.

"Франція повністю віддана врегулюванню конфлікту і реалізації Мінських угод, особливо в контексті нормандського формату, в якому вона бере активну участь. Франція і Німеччина підтримують регулярний діалог і тісні консультації із спецпредставником [держдепартаменту] США по Україні Куртом Волкером. Модифікація нормандського формату не стоїть на порядку дня", - сказав представник.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії ведуться між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на пропоновані Україною факти і докази.

Переговори з врегулювання конфлікту в Україні ведуться в мінському (Україна - Росія - ОБСЄ) і нормандському (Україна - Росія - Німеччина - Франція) форматах.

Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

У своїй передвиборчій програмі президент України Володимир Зеленський повідомив про намір запросити Великобританію і США в нормандський формат.

Під час телефонної розмови із Зеленським президент Франції Еммануель Макрон 7 серпня сказав, що зв'яжеться з Путіним і федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, щоб обговорити проведення зустрічі в нормандському форматі найближчим часом. В офісі Меркель заявили, що переговори про таку зустріч йдуть, але визначити дату поки не вдається.

Заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент 8 серпня заявив, що будь-який новий формат вирішення конфлікту на Донбасі потребують домовленостей усіх боків.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України