США, Німеччина та Франція проведуть консультації по Нормандському формату

США, Німеччина та Франція проведуть консультації по Нормандському формату

Представники США, Німеччини і Франції на початку наступного тижня планують провести консультації щодо "нормандського формату" через жорстке вбивство чотирьох українських солдатів на Донбасі, повідомляє Голос Америки.

Консультації планують провести вже на початку наступного тижня. Представник США на переговорах Курт Волкер підтвердив, що він перебуває у тісних контактах з європейськими партнерами, і черговий раунд консультацій має відбутись наступного тижня.

Після вбивства терористами чотирьох українських захисників на Донбасі президент України Володимир Зеленський звернувся до лідерів Франції, Німеччини та Росії з вимогою якомога швидше провести зустріч для відновлення переговорів у Нормандському форматі.

Президент України Володимир Зеленський

Німеччина, зокрема, відповіла, що найближчим часом такі переговори провести неможливо. США у свою чергу хочуть взяти участь у переговорах у "Нормандському форматі". Однак для цього необхідно, аби всі країни-учасники переговорів погодилися.

Зазначимо, що "Нормандський формат" - це перемовини щодо врегулювання ситуації війни на Донбасі, участь у яких беруть чотири країни: Німеччина, Франція, Росія, Україна. Перемовини можуть проходити як на рівні очільників держав, так і на рівні очільників МЗС. 

До переговорів у Нормандському форматі щодо миру на тимчасово окупованій території Донбасу можуть також залучити президента США Дональда Трампа. Про це заявив спеціальний представник США в Україні Курт Волкер. За словами Волкера, США готові підтримати розширення формату переговорів. Однак важливо розуміти, що Росія не налаштована на припиненні конфлікту.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України