Королева Британії розчарована нинішнім політичним класом

Королева Британії розчарована нинішнім політичним класом

Королева Великої Британії висловила своє розчарування нинішніми політиками та їхньою “нездатністю правильно керувати”, розповідає Daily Mail, посилаючись на джерела, які надали інформацію виданню The Sunday Times

У повідомленні йдеться про те, що 93-річна королева залишається скрупульозно нейтральною на публіці, але, як стверджують джерела, вона сказала своїм прихильникам що “розчарована у нинішньому політичному класі”. Подібні коментарі вона вже робила у 2016 році, але з того часу її почуття посилилися на тлі безмежних політичних потрясінь щодо Brexit.

Її Величність вже висловлювала роздратування та розчарування щодо якості нашого політичного керівництва, і це розчарування лише зросло”, – заявляє джерело.

Є всі підстави побоюватися, що королеву витягнуть на політичну арену наприкінці терміну, який  відведений Британії для завершення Brexit, що спливає 31 жовтня. І прихильники, і противники Brexit погрожували застосувати небачені конституційні маневри, щоб пройти цей шлях.

Відомо, що політична система Великобританії покладається на те, що королева максимально триматиметься поза політикою. У звичайні часи її роль – це ввічливість і ухвалення рішень уряду. Однак в останні місяці політичні конвенції виявилися гнучкими і депутати, прихильники ЄС, запевняють, що у королеви не залишиться іншого вибору, як звільнити пана Джонсона, якщо буде прийнято рішення щодо недовіри, а він відмовиться піти добровільно.

У середу, 7 серпня, тіньовий канцлер Джон Макдоннелл попередив, що якщо пан Джонсон буде переможений у вотумі довіри, лейбористи наполягатимуть на тому, щоб Джеремі Корбін став прем’єр-міністром. Однак містер Джонсон, якщо втратить довіру,  також може використати лазівку у законі, щоб запланувати вибори на 31 жовтня. Хоч королева назвала цю дату, ґрунтуючись на рекомендації прем’єр-міністра, але цей акт не дає жодних часових рамок.

Королева вже робила коментар незабаром після того, як Девід Кемерон подав у відставку після референдуму щодо Brexit. Відтоді три роки поспіль Британію охоплювали все більші політичні потрясіння. З 2017 року жодна партія не мала більшості, а в парламенті панував хаос протягом останніх місяців. Найголовніше, що Вестмінстер не зміг погодитись на будь-яку дієву пропозицію щодо реалізації результату референдуму щодо Brexit у 2016 році.

Як  відомо депутати тричі голосували за відмову від угоди Терези Мей з Брюсселем, і незабаром вона пішла з посади. Однак такі альтернативи, як "без угоди" або другий референдум, також не змогли завоювати підтримку більшості серед депутатів. Обидві основні партії були жорстоко покарані виборцями на європейських виборах у травні, коли лейбористи прийшли третіми, а торі – принизливо п’ятими.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України