Євросоюз зажадав від Північної Кореї припинити запуски ракет і почати переговори з США

Євросоюз зажадав від Північної Кореї припинити запуски ракет і почати переговори з США

Європейський союз наполягає на необхідності припинення Північною Кореєю запусків ракет і відновлення переговорів з США щодо денкулеаризаціі країни. Про це йдеться в заяві прес-секретаря служби із зовнішніх зв'язків і політики безпеки європейської спільноти Майї Косьянчич


"Запуском двох балістичних ракет малої дальності сьогодні (10 серпня - ред.), Що було п'ятим подібним випробуванням за останні тижні, Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) продовжує підривати міжнародну роботу по зміцненню довіри і встановлення міцного миру і безпеки на Корейському півострові, вільному від ядерної зброї ", - зазначила Косьянчич.

За її словами, Євросоюз очікує, що КНДР буде утримуватися від будь-яких подальших провокацій і повністю виконувати свої міжнародні зобов'язання, визначені в численних резолюціях Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

"Ми очікуємо, що КНДР швидко відновить переговори на робочому рівні зі Сполученими Штатами, як це було погоджено на зустрічі в демілітаризованій зоні (ДМЗ) 30 червня, і створить сприятливі умови для конструктивних і стійких переговорів", - підкреслюють в Євросоюзі.


Для Європи вкрай важливо, щоб КНДР зробила конкретні і заслуговуючі на довіру кроки до повної,  необоротної відмови від своїх програм в області ядерної зброї, зброї масового знищення та балістичних ракет.

ЄС твердо переконаний в необхідності продовження та розвитку дипломатичного процесу у відносинах КНДР і міжнародної спільноти.

10 серпня повідомлялося, що Північна Корея п'ятий раз за останні два тижні випустила в море дві непізнані ракети, які впали в Японське море.

Незважаючи на зустріч 30 червня між Трампом і Кім Чен Ином, на якій вони домовилися відновити переговори, що зайшли в глухий кут, Пхеньян за останні два тижні вже кілька разів поводив випробування своїх ракет.

З минулого року Трамп і Ин зустрічалися тричі, щоб обговорити шляхи врегулювання кризи в зв'язку з ядерними і ракетними програмами Північної Кореї. Однак не було помітного прогресу в спробах Вашингтона змусити лідера Північної Кореї відмовитися від своєї ядерної зброї.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України