Повернення Росії в G-7 недоречне до припинення агресії проти України - Макрон

Повернення Росії в G-7 недоречне до припинення агресії проти України - Макрон

За словами Макрона, країна-голова саміту G7 в наступному році може запросити Росію в якості гостя, повідомляє "УНІАН

Країни "Великої сімки" не домовилися щодо повернення Росії до складу G7. Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон на прес-конференції за підсумками саміту в Биаррице.

Макрон підкреслив, що недоречно запрошувати Росію в G7, поки триває її агресія по відношенню до України. При цьому президент Франції зазначив, що країна - голова саміту G7 в наступному році може запросити Росію в якості гостя, але питання повернення повинно бути прийнятим всіма країнами-учасницями одноголосно.

Як повідомлялось раніше, в 2014 році після анексії Криму Росія була виключена з "Великої вісімки" - групи високорозвинених країн світу, в яку зараз входять США, Японія, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія і Канада (G7). Представники західних країн неодноразово заявляли, що відновлення участі РФ в G7 пов'язано з "кримським питанням" і дотриманням Росією Мінських угод.

20 серпня 2019 року президент США Дональд Трамп заявив, що "безумовно" підтримав би повернення Росії в групу. У свою чергу президент Франції Еммануель Макрон вважає, що такий крок можливий після врегулювання кризи в Україні. Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що причини виключення Росії з "Великої вісімки" не усунуто, тому говорити про повернення в цей формат передчасно.
 

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України