Агентство Fitch покращило кредитний рейтинг України

Агентство Fitch покращило кредитний рейтинг України

Аналітики агентства також зазначили, що висока ймовірність продовження участі України в програмі МВФ сприятиме доступу до офіційного та ринкового фінансування, повідомляє УНІАН

Кредитне рейтингове агентство Fitch Rating підвищило довгостроковий та короткостроковий кредитний рейтинг (IDR) України в іноземній та національній валютах з B- до B і покращило прогноз зі стабільного на позитивний. Про це повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України, відповідне рішення було ухвалене 6 вересня.

Кредитне агентство Fitch зазначає, що Україна продемонструвала можливість вчасно отримати доступ до зовнішнього фінансування державного бюджету, покращивши макроекономічну стабільність та зменшивши державний борг, в той час як скорочення виборчого періоду зменшило політичну невизначеність. Fitch прогнозує подальші позитивні зрушення в кредитоспроможності держави, зважаючи на очікування в продовженні макроекономічної політики та зобов’язання нового уряду проводити структурні реформи та взаємодіяти з міжнародними фінансовими організаціями.

У звіті агентства йдеться про те, що дуже велика популярність президента Володимира Зеленського та контроль уряду і парламенту з боку його партії надає уряду унікально сильну позицію для просування своєї політики, орієнтованої на реформи. Нещодавно сформований уряд за прем'єр-міністра Олексія Гончарука включає технократичних, прозахідних та орієнтованих на реформи міністрів.

Fitch відзначає, що міністр фінансів України Оксана Маркарова, залишаючись на своїй посаді, підтримує продовження політики, що спрямована на зменшення макроекономічних дисбалансів та покращення макроекономічної стабільності. Аналітики агентства також зазначили, що висока ймовірність продовження участі України в програмі МВФ сприятиме доступу до офіційного та ринкового фінансування, які необхідні для виконання великих виплат за державним боргом у 2020-2021 роках та слугуватиме основою для політик та реформ, які допоможуть у подальшому економічному зростанні.

Основними факторами, які можуть окремо або разом вплинути на підвищення рейтингу в майбутньому, є такі:

  • підвищення рівня міжнародних валютних резервів та гнучкості зовнішнього фінансування;
  • вдосконалення структурних показників, таких як стандарти державного управління;
  • перспективи більшого економічного зростання за збереження покращеної макроекономічної стабільності;
  • подальше зменшення державного боргу та покращення структури боргу.


 

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України