Військовий розповів страшну правду про Донбас: "Ці убивства безглузді"

Військовий розповів страшну правду про Донбас: "Ці убивства безглузді"

Щоб припинити війну на Сході України, потрібно знизити градус конфлікту. Про це в відеоінтерв’ю Politeka заявив капітан Збройних сил України Arty Green.

За його словами, війна на Донбасі – дуже специфічний конфлікт, де мова йде не про напад на армії один одного, а про вплив на населення певних територій. При цьому, варто розуміти, що в цій ситуації Україна не зацікавлена в якійсь чужій території, а навпаки – в збереженні своєї.

"Треба знижувати градус конфлікту, для цього потрібно, наприклад, виключити з наших дій провокаційну складову, яка, на жаль, має місце", – говорить  Arty Green.

Під провокаційними діями України капітан має на увазі, наприклад, невиконання Мінських домовленостей, продовження "кидків в сіру зону", не тільки продовження вбивств, бойових операцій, які після 2015-го року не мають сенсу, а навіть радість від вбивств противника.

"Ці вбивства насправді безглузді. Європейці от їх не розуміють, вони носії іншої етики. І якщо ми прагнемо до них, нам теж потрібно цю етику приймати, вводити в військових закладах її курс", – вважає Arty Green.

Після обміну полоненими в Україні і Росії всерйоз заговорили про можливе закінчення війни на Донбасі. Президент Володимир Зеленський вже приготувався до зустрічі в “нормандському форматі”, а в російському МЗС висунули Україні чергові вимоги.

Місцевим жителям потрібно, перш за все, відчути зміну ставлення до себе з боку Києва, яке б, в першу чергу, виражалося в припиненні обстрілів, скасування торгово-економічної і транспортної блокади, відновлення соціальних виплат і пенсій”, – заявили в російському МЗС.

Також в РФ розглядають формулу “Штайнмайера”, яка була озвучена міністром закордонних справ Німеччини (а нині її президентом) Франком-Вальтером Штайнмайером. Її суть:

  • Україна приймає окремий закон про місцеві вибори на території “Л/ДНР”, і вони проводяться за участю моніторингової місії;
  • ОБСЄ визнає їх демократичними;
  • Верховна Рада вносить зміни до Конституції про особливий статус Луганської та Донецької областей. Їм надають розширені права: залишити за собою поліцію, прокурорів і так далі, але в українському правовому полі;
  • Далі приймається закон про амністію;
  • Росія передає контроль за кордоном. Українська армія бере під контроль всю територію Донбасу.
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України