Командир моряків пояснив, чому не стріляли в Керченській протоці

Командир моряків пояснив, чому не стріляли в Керченській протоці

 

Українські моряки під час захоплення в Керченській протоці не стріляли через "вкрай нештатну ситуацію", розповідає "Кориспондент".

Командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування Денис Гриценко заявив, що рішення не відкривати вогонь у відповідь на атаку росіян у Керченській протоці 25 листопада 2018 року прийняв він сам. Про це він сказав на пресконференції в четвер, 12 вересня.

Журналіст запитав, чому моряки при штурмі ФСБ не відкрили вогонь: це був наказ командування чи особисте рішення командира корабля, яке він прийняв самостійно, на місці.

"Розумієте, ми йшли туди не з метою застосування зброї. Це був мирний перехід, і норми міжнародного морського права, договір між Україною і Росією щодо використання Керченської протоки... Ця ситуація, на мій погляд, не те, що не спланована, але навіть не передбачена жодною, не іншою стороною, ніким, тобто це дуже нештатна ситуація. Рішення доводилося приймати там, на місці, - і я прийняв таке рішення", - розповів Гриценко.

Раніше звільнений моряк розповів про атаку в Керченській протоці. Андрій Ейдер розповів, як під час нападу на українські кораблі летіли снаряди, як він отримав поранення і як російські лікарі до нього ставилися.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України