Очільнику НБУ Смолію загрожує звільнення: Дубинський пояснив, що сталося після візиту МВФ

Очільнику НБУ Смолію загрожує звільнення: Дубинський пояснив, що сталося після візиту МВФ

Глава НБУ Смолій та його заступники будуть звільнені після візиту МВФ

Днями в Україну прибула місія МВФ з метою проведення переговорів щодо надання нового кредиту на суму близько 10 млрд дол, 

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що з МВФ "в ході переговорів будуть досягнуті угоди з усіх питань".

Серед важливих питань, що будуть узгоджуватися з іноземними кредиторами - відставка голови Нацбанку Якова Смолія та його заступників. Про це розповіло джерело в уряді.

"Прем'єр недавно говорив з головою НБУ, та у них виникли розбіжності з приводу облікової ставки НБУ. Смолій відмовився кардинально знизити вартість кредитів. У цьому зв'язку він буде звільнений", - упевнене джерело.

На початку серпня Олексій Гончарук ще в статусі заступника голови офісу президента заявив, "що Україна може мати дешеве кредитування під 12-13% у гривні вже в наступному році".

А 5 вересня Нацбанк знизив облікову ставку з 17 до 16,5% річних. Однак цього явно недостатньо для "амбітних планів нового уряду".

Наразі на політику НБУ досі має вплив екс-глава відомства Валерія Гонтарева. Хоч вона була звільнена ще в 2018 році і переховується від кримінального переслідування в Лондоні.

Валерія Гонтарєва

Валерія Гонтарєва

"Особистий Бізнес Гонтаревої і її партнерів з ICU залежать від високої прибутковості по ОВДП і депсертифікатами Нацбанку, тому Смолій не може різко зменшити облікову ставку", - вважає один з банкірів.
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України