Богдан: Якщо землею будуть володіти громадяни інших держав – нічого страшного не відбудеться

Богдан: Якщо землею будуть володіти громадяни інших держав – нічого страшного не відбудеться

Коли земля в Україні є у приватній власності, але власник не може її продавати, це "абсолютна маячня", уважає глава Офісу президента України Андрій Богдан, повідомляє "ГОРДОН"

Мораторій на продаж земель в Україні слід знімати. Таку думку глава Офісу президента (ОП) Андрій Богдан висловив в опублікованому 16 вересня інтерв'ю "ВВС News Україна".

Його запитали, чи реально до 1 грудня ухвалити закон, який знімає мораторій.

"Проголосувати за закон – так. Просто я не знаю, на якій стадії розробка цього законопроєкту. Я думаю, що на якійсь завершальній. Але є дуже сильний соціологічний маркер: народ, у принципі, проти вільного обігу земель. Але там є два аспекти. По-перше, в основному проти ті, хто землею не володіє. Друге – це рудимент радянської системи", – сказав глава ОП.

Він порівняв те, що відбувається із землею, із ситуацією, що склалася у СРСР у сфері житлової нерухомості.

"За радянської системи не було приватної власності на квартири. Вірніше, вона була ніби як твоя, але продати ти її не міг, вигадували якісь страшні обміни з переселеннями, прописками родичів. Із землею зараз те саме. Ми задекларували, що земля є у приватній власності, але власник не може її продавати. Це абсолютна маячня, тому що через юридичні механізми ці землі продаються", – зазначив Богдан.

За його словами, "у нас мільйони гектарів щороку продаються".

"Якщо це моя власність, чому я її не можу продати? Давайте ще введемо обмеження на право власності на квартири: вона у тебе є, але ти не маєш права її продавати. А чому? Хто точно не зацікавлений – це власники великих агрохолдингів. Вони довгими роками вибудовували інформаційну політику, що це зло – приїдуть якісь американці, китайці і куплять усю цю землю. Але землю ти не вивезеш, неважливо, хто її власник. Якщо актив в Україні – завод, фабрика, земля – то податки будуть платитися тут, і земля все одно завжди залишатиметься в Україні", – підкреслив глава ОП.

Богдан уважає, що "якщо землею будуть володіти громадяни інших держав – нічого страшного не відбудеться, жодної різниці".

"Навпаки, власник зацікавлений в ефективному використанні землі", – сказав він.

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні із 2002 року. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року.

Згідно з проведеним у червні 2019 року опитуванням Соціологічної групи "Рейтинг", скасування мораторію підтримують 68% українців.

Скасувати заборону на продаж сільгоспземель рекомендують кредитори і західні партнери України. У меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом у межах нової кредитної програми stand-by ідеться, що український уряд разом з експертами Світового банку розробили законопроєкт, який передбачає введення ринку земель сільськогосподарського призначення.

8 серпня президент України Володимир Зеленський говорив, що земельну реформу проведуть у 2019 році і це дасть змогу у 2020 році відкрити ринок землі.

2 вересня глава держави доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України