У Росії придумали, як ще «покарати» 35 звільнених українців

У Росії придумали, як ще «покарати» 35 звільнених українців

Росія заборонила в'їжджати на свою територію всім 35 українцям, які 7 вересня повернулися з кремлівського полону в Україну. Про це в коментарі "Громадському радіо" заявив адвокат Дмитро Дінзе 17 вересня, передає Гордон.

"Я думаю, що заборона на в'їзд до Росії стосується всіх. Всіх внесли в базу, це робиться автоматично. На всі рахунки накладаються арешти, всіх цих людей відстежують і контролюють", - сказав він.
 
За словами Дінзе, це роблять нібито для "безпеки РФ".

"Кому-то про це сказали, кому-то - ні. Але ми не дурні, ми прекрасно розуміємо, що на цих людях - довічна заборона на в'їзд. Не якихось 20 років, а довічно", - підкреслив він.

9 вересня адвокат кореспондента "Укрінформу" Романа Сущенко Марк Фейгін повідомив, що його підзахисному на 20 років заборонили в'їжджати в Росію.

Обмін утримуваними особами між Україною і РФ відбувся в форматі "35 на 35" 7 вересня. Серед українців, які повернулися додому, - політв'язні Олег Сенцов, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Кліх, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сізоновіч, а також захоплені Росією у Керченській протоці 24 моряка.

Після повернення в Україну частина політв'язнів проходила лікування в клінічній лікарні "Феофанія" в Києві, а моряки перебували на реабілітації в столичному військовому госпіталі. 14 вересня вони вирушили в Одесу.

На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей все ще незаконно утримують 227 українців, повідомили в Службі безпеки України.

За інформацією українського омбудсмена Людмили Денисової, в російських в'язницях перебуває 113 українських політв'язнів, серед яких 89 кримських татар.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України