Сенсаційне повернення в Україну відміняється! У ГПУ зробили гучну заяву про Януковича

Сенсаційне повернення в Україну відміняється! У ГПУ зробили гучну заяву про Януковича

Санкції проти Януковича продовжують діяти. Янукович залишив Україну взимку 2014 роки після масових розстрілів в центрі Києва під час подій євромайдану. З тих пір українці чекають справедливого вироку для президента втікача і його повернення, яке судячи з усього відкладається, повідомляє hyser

Так напередодні прес-секретар сина колишнього президента України Віктора Януковича Олександра Юрій Кірасир повідомив, що Європейський суд скасував санкції Євросоюзу проти Януковича. Однак, він не уточнив які саме.

У ГПУ пояснили, що персональні санкції, введені Радою Європейського Союзу, щодо екс-президента-втікача України Віктора Януковича, будуть дійсні до 6 березня 2020 року. 

У Генпрокуратурі України пояснюють, що суд загальної юрисдикції ЄС (General Court) своїм рішенням від 24 вересня 2019 року скасував рішення Ради ЄС щодо санкцій проти Януковича, що діяли в період з 5 березня 2018 року по 4 березня 2019 року. Слухання у цій справі відбулося ще 6 червня 2019 року.

"Таким чином, персональні санкції Європейського Союзу щодо Віктора Януковича, згідно з Рішенням Ради Європейського Союзу №2019 / 119 / CFSP від ??4 березня 2019 року, діють до 6 березня 2020 року", - йдеться в роз'ясненні.

У ГПУ також нагадали, що Суд загальної юрисдикції ЄС 11 липня 2019 року скасував рішення Ради Європейського Союзу щодо санкцій проти Януковича, які діяли протягом 2017-2018 років.

Як відомо, 6 березня 2014 роки ЄС ввів санкції у вигляді заморожування активів щодо Януковича і колишніх українських чиновників часів його президентства через зловживання державними фінансами і порушень прав людини. В останній раз санкції були продовжені в березні 2019 року на рік.

За екс-гаранту пройшла майже сотня судових засідань, а обсяг справи склав 100 томів.

Варто нагадати про те, що 24 січня, не дочекавшись виступу Януковича з останнім словом, суд визнав його винним у державній зраді. Втікачеві дали 13 років позбавлення волі. Але на це рішення суду була подана апеляція.

Раніше інформували, що Янукович готується до повернення в Україну. Про це повідомив його адвокат Віталій Сердюк після засідання в Апеляційному суді Києва. Він також уточнив, що в даний час Янукович перебуває в Росії.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України