Розмова Трампа із Зеленським підтверджує необхідність імпічменту — спікер Палати представників

Розмова Трампа із Зеленським підтверджує необхідність імпічменту — спікер Палати представників

Ненсі Пелосі наголосила, що Трамп підриває чесність виборів у США, гідність займаної їм посади та національну безпеку, передає CNN 

Опублікований запис розмови президента Володимира Зеленського і президента США Дональда Трампа доводить необхідність імпічменту останньому. Про це заявила спікер Палати представників США Ненсі Пелосі.

Вона наголосила, що Трамп підриває чесність виборів у США, гідність займаної їм посади та національну безпеку. За словами Пелосі, це не є роботою Трампа — використовувати гроші платників податків, аби змушувати інші країни допомагати його кампанії.

"Президент намагався зробити беззаконня чеснотою в Америці і тепер експортує це за кордон", — йдеться у заяві.  

Нагадаємо, що 25 липня в прес-службі Зеленського заявили, що в ході телефонної розмови Трамп висловив переконання, що оновлена українська влада зможе швидко поліпшити імідж України та "завершити розслідування корупційних справ, які стримували взаємодію між Україною та США".

Скандал між Білим домом і Конгресом розгорівся після того, як у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що представник розвідки США в рамках програми захисту викривачів порушень надав записку генеральному інспектору, де йшлося, що Трамп "пообіцяв" щось лідеру іноземної держави, керуючись власними політичними інтересами. У ЗМІ припускали, що під час розмови із Зеленським Трамп міг неодноразово наполягати на розслідуванні в Україні дій впливового політика від Демократичної партії США і колишнього віце-президента США Джо Байдена.

21 вересня конгресмени США звернулися до адміністрації Трампа з вимогою надати стенограму його розмови із Зеленським.

Спікер Палати Представників Конгресу США Ненсі Пелосі 24 вересня оголосила про те, що Конгрес розпочинає офіційне ініціювання процедури імпічменту президента Трампа.  

В Україні розслідується справа про відмивання коштів на суму понад 33 млн доларів США при купівлі групи компаній Херсонської "нафтоперевалки", до якої було залучено компанії Wirelogic Technology AS, Digitex Organisation LLP, а також компанію екс-міністра екології, бізнесмена Миколи Злочевського Burisma Holdings Limited, членом ради директорів якої був Хантер Байден, син екс-віце-президента США Джо Байдена.

14 травня тодішній генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Україна готова передати правоохоронним органам США матеріали про розрахунки компанії Burisma. За його словами, в розпорядженні слідства є роздруківка всіх розрахунків, за якими кошти отримали, в тому числі, і громадяни США з гучними прізвищами. При цьому Луценко наголосив, що іноземці, які були залучені до управління компанією Burisma, не порушували українське законодавство.

 

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України