Батареї будуть теплими: Україна повністю виконала план щодо запасів газу на зиму

Батареї будуть теплими: Україна повністю виконала план щодо запасів газу на зиму

Коболєв зазначив, що нагромаджених 20 млрд куб. м газу досить навіть на випадок переривання Росією транзиту газу через Україну, повідомляє "УНІАН"

Запаси газу в українських підземних сховищах перевищили 20 млрд кубічних метрів, що означає повне виконання плану щодо запасів газу на зиму і дає змогу Україні пройти опалювальний сезон навіть на випадок припинення Росією транзитного контракту з січня 2020 року.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Сьогодні вже можна сказати - плани з підготовки до непростої зими нам вдалося повністю виконати. Хочу подякувати всім, хто допоміг знайти для цього фінансові ресурси, хто забезпечив закупівлю газу і його закачування до підземних сховищ", - написав він.

За словами Коболєва, запаси газу в українських підземних сховищах перетнули межу в 20 млрд куб. м, що більше ніж на 4 млрд куб. м перевищує минулорічний показник і є найбільшим рівнем за останні 9 років.

"Газу в підземці досить, щоб забезпечити надійну роботу ГТС і газопостачання всіх українських споживачів цієї зими, навіть якщо Росія піде на переривання транзиту через Україну", - зазначив голова "Нафтогазу".

Раніше український уряд заявляв, що для комфортного проходження зими, до початку опалювального сезону, який традиційно стартує в середині жовтня, нашій країні необхідно нагромадити в підземних сховищах понад 20 млрд куб. м газу. Пізніше міністр енергетики і захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявляв, що Україна до початку опалювального сезону збільшить запаси газу в ПСГ до 21 млрд кубометрів газу.

На початок опалювального сезону 2018-2019 років наша країна нагромадила в підземних сховищах 17,2 млрд кубометрів газу, що є рекордним показником за останні шість років.

 

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України