Кабмін зібрався заборонити в Україні анонімні грошові перекази

Кабмін зібрався заборонити в Україні анонімні грошові перекази

Кабмін вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонується заборонити анонімні грошові перекази без відкриття рахунку в Україні, пише UBR.

Так, відповідно до законопроекту №2179, передбачаються, що всі фінустанови України при переказі грошей від однієї людини іншій повинні будуть супроводжувати транзакцію даними, дають вичерпне уявлення про відправника та отримувача коштів.

У список обов'язкових даних про відправника входять: ПІБ, номер рахунку або унікальний номер операції, а також один з додаткових параметрів: місце проживання, номер і серія паспорта, ідентифікаційний номер, дата і місце народження. Для одержувача досить буде вказати ПІБ, а також номер рахунку або ідентифікатор транзакції.

Виняток становитимуть операції до 30 тис. Грн., Що здійснюються за допомогою електронних платіжних засобів. Виконуючи їх, можна буде вказувати тільки номер рахунку або платіжної картки, а також ідентифікатор транзакції. Це дозволить не зупинити роботу численних посередників в мережі інтернет і компаній-операторів платіжних терміналів. Однак при цьому посередник все одно протягом 3-х днів повинен запросити інформацію, якої бракує у банку-власника карти. Всі зібрані дані суб'єкти первинного фінансового моніторингу повинні будуть зберігати. За порушення правил передбачається штраф від 3,4 до 5,1 тис. Грн. за кожен виявлений випадок.

Згадані правила не будуть поширюватися на: переклади готівкою до 5 тис. Грн. (За умови відсутності ознак дроблення), оплату за товари і послуги, погашення кредитів до 30 тис. Грн., Оплату штрафів, комунальних послуг, операції зі зняття коштів з особистого рахунку.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України