Українців чекають зміни у нарахуванні пенсії, що потрібно знати

Українців чекають зміни у нарахуванні пенсії, що потрібно знати

Конституційний суд України визнав, що встановлення мінімального необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років - незаконне

Згідно з законом, отримати пенсію за вислугу років робочі льотного і льотно-випробного складу можуть ще до 50 років, а люди, що працюють в сфері освіти, медицини, соціального забезпечення і театрально-концертних та інших видовищних колективах - до 55.

Також, пенсію за вислугою років можуть отримати українці, які задіяні на шкідливих виробництвах. Тобто, такі працівники, які можуть втратити працездатність через роботу до настання пенсійного віку.

"З викладеного випливає, що втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років", - пояснили в суді.

У Конституційному суді також заявили, що збільшення виходу жінок на пенсію на 5 років і підвищення на 5 років спільного соціального стажу роботи, щоб співробітникові могли призначити пенсії за вислугою років, порушує право людини на соціальний захист та не відповідає законодавству. А також несе загрозу здоров'ю та працездатності.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України