Арахамія оцінив "шокові" ініціативи Гончарука

Арахамія оцінив "шокові" ініціативи Гончарука

Голова фракції Слуги народу Давид Арахамія порівняв прем'єр-міністра Олексія Гончарука з Лешеком Бальцеровичем, відомим "шоковими реформами" в Польщі. Як повідомляє Українська правда, нардеп у вівторок, 1 жовтня, прокоментував ініціативу прем'єра вкласти 70% надходжень бюджету в розвиток країни і тільки 30% - у соціальну сферу.

"Я дуже до цього позитивно ставлюся. Хоча я розумію людей, які соціально не захищені, що вони хотіли б навпаки. Але ми просто перекриваємо кисень наступним поколінням. Ви знаєте, що багато молодих людей їдуть з країни. Для того, щоб їх повертати, треба, щоб поліпшувалася вся інфраструктура, все життя навколо нас", - сказав Арахамія.

Він визнав, що це політично непопулярне рішення. Арахамія зазначив, що попередні уряди були соціальними, а нинішнє спрямоване на економічне зростання. Втім, Арахамія розуміє, що це не буде схвально сприйняте з боку "простого населення".

"Зараз багато наводять приклад Польщі... А ви пам'ятаєте Бальцерович коли робив реформи, він був дуже і дуже непопулярний. Його всі ненавиділи, коли були ці "шокові" так звані реформи. А зараз він почесна людина, і всі говорять, ось що він зробив для Польщі. Я вважаю, що є ризики у пана Гончарука бути напочатку Бальцеровичем, з точки зору популярності. Тому що люди у нас звикли, ми така соціальна країна..." - сказав нардеп.

Як відомо, Бальцерович на початку 1990-х років проводив у Польщі так звані "шокові реформи" з перетворення країни з плановою економікою в країну з ринковою економікою.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України