Зеленський негайно звернувся до українців, доля Донбасу вирішена: "по стопах Порошенка" (ВІДЕО)

Зеленський негайно звернувся до українців, доля Донбасу вирішена: "по стопах Порошенка" (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський записав терміново відеозвернення з-за мітингів, які почалися довкола ситуації з «формулою Штайнмайера»

Як повідомляє Politeka, відео було опубліковано на сторінці Офісу президента у Facebook.

Можливо, я когось зараз сильно засмучу. Але зрада скасовується. Пояснюю, чому. І дуже прошу вас мене почути. Почнемо з найголовнішого. Чи хочемо ми завершення війни та повернення усіх українських територій? Так! На сьогодні існує єдиний майданчик, де ці питання можуть обговорюватися на найвищому рівні – це зустріч у “нормандському форматі”. Чи могла вона відбутися найближчим часом? Ні. Чому? Бо на шляху до цього була одна перепона, найбільша страшилка останніх тижнів – “формула Штайнмаєра”, – зазначив він.

Більш того, Зеленський запропонував українцям розібратися, що ж все-таки являє собою скандальна формула, через яку начались протести на Майдані.

Давайте розберемося, що це за формула. Чи передбачає вона, що Україна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу? Ні. Чи передбачає вона, що вибори на Донбасі відбудуться завтра і під дулом кулеметів? Ні. Чому три роки тому попередній президент України заявляв про початок роботи з імплементації цієї формули, невже він хотів зрадити Україну? Ця формула каже лише одне – коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. А саме – після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Ось із чим погодилася Україна в Мінську”, – підкреслив він.

Зеленський уточнив, що Україна не підписували ніяких документів з бойовиками. Замість цього дипломати звернулися до ОБСЄ.

"Ми відправили окремого листа пану Сайдіку (представник ОБСЄ на переговорах – ред.), де засвідчили узгодження позицій за текстом цієї формули. Що далі? Завтра вибори на Донбасі? Ні. Далі відбудеться зустріч у “нормандському форматі” разом із президентом Франції, канцлеркою Німеччини та президентом РФ, де ми обговоримо шляхи припинення війни на Донбасі”, – розповів він.

Позиція президента, стверджує гарант, повністю збігається з позицією простих громадян.

Ми всі розуміємо, що Донбас – це Україна. І там повинен запанувати мир, відбутися повне припинення вогню, виведення іноземних військових формувань. Ми всі розуміємо, що на українсько-російському кордоні з нашого боку повинні бути українські прикордонники. Має статися обмін полоненими, щоб всі наші громадяни повернулися додому. І проведення виборів має відбутися не від дулами кулеметів, а за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських ЗМІ та міжнародних спостерігачів, з можливістю реалізації свого виборчого права усіма внутрішньо переміщеними особами. Все це ми будемо обговорювати на зустрічі в “нормандському форматі”, – зазначив він.

Крім того, за словами Зеленського, він не допустить у даному питанні якихось “договорняків”.

Ніяких “договорняків” та глобальних кроків без згоди народу України. Лише повернення людей і наших територій. Повернення полонених і повернення миру. Попереду в нас довгий і складний шлях до вирішення цієї проблеми, і ми повинні пройти його разом. І тут потрібна єдність. Я поважаю конституційне право кожного громадянина України на протест, я чую вас і повірте, я ніколи не здам Україну. Водночас я дуже прошу усіх зважено і спокійно підійти до ситуації. Та не піддаватися на маніпуляції і провокації деяких осіб – вони дуже хочуть використати вас, повернути собі можливість пограбунку, уникнути кримінальної відповідальності. Цього не буде. Слава Україні”, – зазначив він.

Як повідомлялося раніше, Володимир Зеленський закладе певні «запобіжники» в закон про особливий статус ОРДЛО, щоб ситуацією ніхто не зміг скористатися. Таку думку озвучив експерт Владислав Дзивидзинский.

За його словами, якщо глава держави Володимир Зеленський проведе правильне роз’яснення для українського суспільства щодо цього закону, то великої хвилі протестів не буде.

Президент Володимир Зеленський не раз заявляв, що головним завданням для нього є вирішення питання війни з Російською Федерацією. І він готовий йти на ризик, втрачаючи власний рейтинг і репутацію, щоб прийняти непрості рішення.

«В команді Зеленського заявляють, що свідомо йдуть на крок за формулою Штайнмаєра, розуміючи ризики і обурення суспільства. У президента очікують певних хвилювань, коливань і протистоянь», — підкреслив Дзивидзинский.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України