Україна - не лайливе слово, а крихка демократія, яка бореться з Росією - посол США в ЄС

Україна - не лайливе слово, а крихка демократія, яка бореться з Росією - посол США в ЄС

Посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд заявив 17 жовтня на слуханні в комітеті, який веде розслідування в рамках процедури імпічменту Трампа в Конгресі США, що Україна є країною з "крихкою" демократією, передає ГОРДОН

Підготовлений дипломатом виступ опублікувала журналістка видання "BuzzFeed" Зої Тіллман.

"Україна - не лайливе слово. Україна - крихка демократія, яка бореться проти жорстокого та недобросовісного російського сусіда. Сильна Україна допомагає підтримувати норми, які зберігають стабільність і сприяють процвітанню в усьому світі", - заявив він.

За словами Сондленда, особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані сприяв тому, що американський президент почав скептично ставитися до України.

Він розповів, що працюючі в Європі посли США просили Білий дім організувати телефонну розмову Трампа та президента України Володимира Зеленського.

"Однак президент Трамп скептично поставився до того, що Україна серйозно проводить реформи та бореться з корупцією, і на зустрічі він рекомендував присутнім, щоб ті поспілкувалися з його особистим адвокатом паном Джуліані з приводу його занепокоєнь. Це було очевидно для нас, що Джуліані був ключем до зміни думки президента по Україні ", - сказав Сондланд.

Дипломат планував добровільно дати свідчення в Конгресі 8 жовтня. Він приїхав з Брюсселя до Вашингтона, проте Держдепартамент заблокував його участь в слуханнях. Після цього Сондленда викликали в Конгрес порядком.

Про початок офіційного розслідування в рамках процедури імпічменту президента Трампа 24 вересня оголосила спікер Палати представників Конгресу США, демократ Ненсі Пелосі у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про можливий тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови .

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. З неї випливає, що Трамп підняв питання про розслідування діяльності в Україні Хантера Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

Трамп називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Зеленський заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", та підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію в США.

У скарзі співробітника американської розвідки, що послужила початком скандалу, згадується Сондленд. У документі зазначено, що 26 липня, на наступний день після розмови президентів, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер прибув в Україну та зустрівся із Зеленським та іншими українськими політиками. Разом із спецпредставником був Сондленд. За даними інформатора, Волкер і Сондленд давали Зеленському поради, що робити з вимогами Трампа до українського президента.

Крім того, інформатор заявив, що починаючи з середини травня 2019 року чув від численних американських чиновників, що особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані "в обхід процедури прийняття рішень у сфері національної безпеки" спілкувався з українськими чиновниками, ретранслюючи їм повідомлення від Трампа та здійснюючи зворотну комунікацію . Він пише, що в цей період часу Волкер і Сондленд зустрічалися з Джуліані в спробі "не допустити збитків нацбезпеки США". Також Волкер і Сондленд, як зазначено в скарзі, зустрічалися з представниками нової української влади, не тільки щоб обговорити поточні політичні питання, а й щоб навчити їх "розуміти та реагувати на послання", які приходять по офіційних каналах і з боку Джуліані.

27 вересня, на наступний день після публікації тексту скарги, американські ЗМІ повідомили про відставку Волкера.

3 жовтня Волкер за закритими дверима давав свідчення в рамках процедури імпічменту президента Трампа. Він розповідав, що Трамп називав Україну "корумпованою країною, повною страшних людей".

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України