Коли переводять час в Україні. Що потрібно знати про перехід на зимовий час (ВІДЕО)

Коли переводять час в Україні. Що потрібно знати про перехід на зимовий час (ВІДЕО)

У найближчу неділю, 27 жовтня, стрілки годинника переводять на годину назад. Що потрібно знати про це, пише СТРАНА.ua

Як перейти на зимовий час

Час потрібно переводити тільки в електронних або наручних годинниках. Краще це зробити напередодні ввечері. Сучасні гаджети поміняють таймінг автоматично. Те ж станеться й на вокзалах, в аеропортах. Там циферблати змінять ритм о 03:00. Тобто замість 3:00 години знову покажуть 2:00. Якщо ви подорожуєте Україною та прибуваєте кудись 27 жовтня - просто орієнтуйтеся на час в квитку - воно буде вказано вже по-новому.

Вранці можна звірити годинники, прописавши в пошуковому рядку браузера "точний час Київ".

Зимовий час в Україні і в світі

Процедура переходу на зимовий час введена ще в XIX столітті для економії раціонального розподілу електроенергії. В Україні традиція закріпилася в 1981 році. У 2011 році в країні намагалися скасувати перехід на "зимовий-літній" час, проте далі прийнятого (а потім скасованого) постанови Верховної Ради справа не просунулася.

Стрілки годинника досі переводять в Європі, більшості штатів США, Ізраїлі. Чи не переводять годинники Росія, Китай, Білорусь, Грузія, Казахстан, Японія та інші країни.

До речі, після 27 жовтня з'явиться різниця в часі не тільки з Росією, але і з Донецьком, Луганськом і Кримом, які дотримуються московського часу.

Як звикнути до зміни часу

Існує думка, що перехід на зимовий час переноситься легше, ніж "на літній". Втім, незалежно від сезону, період адаптації займає від тижня до двох. Німецькі психологи встановили, що причиною негативних наслідків переведення годинників є порушення балансу між внутрішніми біологічними годинниками людини та реальним часом.

Як підготуватися до нового режиму дня:

  • заздалегідь скоректуйте режим сну (лягайте спати і вставайте на годину або два раніше), вечеряйте на годину раніше, ніж звичайно;
  • не варто допускати перевтоми, затримуючись на роботі або перевантажуючи себе спортивними тренуваннями;
  • в раціоні повинні переважати овочі та фрукти, пийте достатньо води, уникайте жирну їжу і не зловживайте алкоголем;
  • більше проводите часу на свіжому повітрі: навіть 15-30 хвилин прогулянок на сонці заповнять рівень вітаміну D в організмі;
  • дозволяйте собі розслабитися у вільний від роботи час - слухайте музику, прийміть теплу ванну, пийте трав'яні чаї.
Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України