Триста тисяч для королеви. Як чиновниця ОП, яка працювала при чотирьох президентах, погоріла на одному хабарі

Триста тисяч для королеви. Як чиновниця ОП, яка працювала при чотирьох президентах, погоріла на одному хабарі

12 листопада детективи НАБУ затримали Світлану Кондзелю - директора департаменту забезпечення доступу до публічної інформації Офісу президента, повідомляє "Страна"

У Володимира Зеленського підтвердили затримання, заявивши, що "для глави держави немає" своїх "і" чужих".

Розбиралися - в чому підозрюють чиновницю, яка працювала в ОП при чотирьох останніх президентах, і що про неї відомо.

У чому її підозрюють
Світлану Кондзелю підозрюють в корупції та хабарництві. У САП повідомили, що під час негласних слідчих дій було задокументовано факт вимагання. З фізичної особи вимагали 300 тис. доларів за призначення на посаду заступника голови правління НАК "Нафтогаз України".

Крім Кондзелі, відразу після отримання першої частини хабара 150 тис. доларів, була затримана екс-заступник Мінкульту, яка була при посаді в 2011 році. А також "інші учасники угрупування".

Ймовірно йдеться про Олександра Губиной - колишньої заступниці Михайла Кулиняка та його довірену особу. Вона фігурувала в справі про шантаж силовиками забудовника Артура Мхітаряна, яке ініціювала організація, пов'язана з колишнім Мінкультом.

Про це йшлося в розслідуванні "Наші гроші з Денисом Бігусом". Про шантаж і "ходоків з СБУ" Мхітарян повідомив у відеозверненні до Петра Порошенка в грудні минулого року. Також журналісти повідомляли, що чоловік Губиной кілька років пропрацював в СБУ.

За даними ЗМІ, Кондзеля раніше заявляла, що вирішує будь-які проблеми завдяки своїм зв'язкам в Офісі президента.

Десять років при чотирьох президентах
Світлані Кондзеле 45 років. Народилася у Львові. За освітою вона юрист. Працювала юрисконсультом ТОВ "Біт - Сервіс" у Львові, очолювала відділ Держуправління охорони навколишнього середовища у Львівській області. Була в Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку.

Кондзеля працювала в різних відділах при президенті з 2009 року (була консультантом секретаріату Служби з представництва інтересів президента в судах України, помічником в службі політичного і ситуативного аналізу, консультантом відділу взаємодії з органами виконавчої влади. У департаменті забезпечення доступу до публічної інформації вона з 2014 року .

Чоловік Світлани Кондзелі Валентин Машуков володіє ТОВ "Лючі", яке займається оптовим продажем меблів, килимів та освітлювальних приладів.

Сторінка Світлани Кондзелі в Facebook, незважаючи на те, що вона в Адміністрації Президента вже 10 років, зовсім не схожа на сторінку чиновниці. Вона наповнена Селфі, фотографіями природи, результатами тестів в дусі "Яка робота підходить вашому обличчю".

З'ясувалося, що робота королеви.

А також мережевими мудростями. Наприклад, "Навіть, якщо ти ангел - завжди знайдеться той, кому не сподобається шелест твоїх крил.

Або "Право на дурість - одна з гарантій вільного розвитку особистості".

Також на сторінці багато фотографій з відпочинку - наприклад, в Туреччині.

Що в декларації
Декларація у чиновниці скромна. За 2018 Світлана Кондзеля вказала квартиру в Крюковщине під Києвом (86 кв м) та комору (4,9 кв м). Також вона має у спільній власності квартиру у Львові (114,5 кв м). Її чоловік задекларував квартиру (47,4 кв м) і земельна ділянка (2200 кв м) в Іванівці під Києвом. В автопарку - автомобіль - Renault Latitude 2011 року випуску.

За минулий рік чиновниця зазначила 257 915 тис грн зарплати. Готівкові кошти, кошти на рахунках в банках - вона не вказувала.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України