Сайдік допускає заморозку конфлікту на Донбасі за сценарієм Придністров`я

Сайдік допускає заморозку конфлікту на Донбасі за сценарієм Придністров`я

Австрійський дипломат Мартін Сайдік, який з 2015 по 2019 рік був спеціальним представником голови ОБСЄ з врегулювання ситуації на сході України, не виключає, що конфлікт на Донбасі може бути замороженим на десятиліття за прикладом придністровського сценарію

В інтерв'ю газеті "Комерсант" він проаналізував перспективи врегулювання конфлікту найближчим часом. В цілому, мирне розв'язання Сайдік також не виключив.

"У якихось аспектах це вже є. Придністров'я користується тим, що вважається частиною Молдови. І всі переваги торгівлі з ЄС поширюються і на Придністров'я", - зазначив Сайдік.

У випадку з конфліктом на Донбасі "є люди, які користуються угодою України з ЄС про безвізовий режим", звернув увагу дипломат.

"Вони зберегли українські паспорти саме тому. У цьому аспекті вже зараз є певна схожість з Придністров'ям. Люди дуже добре розуміють, де вони більше грошей заробляють - в ЄС чи в Росії", - додав Сайдік.

Разом з тим дипломат підкреслив, що "придністровізація" Донбасу не піде на користь ні РФ, ні Україні.

"Тут територія набагато більша і більше населення - вже зараз підтримка цієї території коштує великих грошей. Але колись все ж треба буде вкласти туди великі гроші, відновити промисловість, шахти. Чи готова Росія на це?" - задався питанням Сайдік.

Екс-представник ОБСЄ, вважає, що Росія є стороною конфлікту на сході України, а Мінські угоди повинні виконуватися не послідовно, а пакетно.

"Читайте так званий план Сайдік. Ми в наших пропозиціях насамперед писали, що це повинен бути пакет, в якому всі рішення будуть прийматися не послідовно, а в сукупності. І пропонували, хоча це, можливо, звучить дивно, щоб угоди були ратифіковані, тому що одна з проблем полягає в тому, що вони не ратифіковані", - зазначив колишній представник ОБСЄ. І, на його думку, "це слід зробити через" Нормандський формат ".

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України