Чудо для України і няня для інвесторів: про що говорив Зеленський на форумі в Давосі

Чудо для України і няня для інвесторів: про що говорив Зеленський на форумі в Давосі

Президент Володимир Зеленський виступив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Глава держави в черговий раз закликав міжнародних інвесторів вкладати кошти в Україну, розповів про проблеми світової безпеки та поділився амбітними планами, повідомляє "Фокус"

Україні недостатньо світової стурбованості через російську агресію
 

"Шостий рік в моїй країні йде війна. Шостий рік, як Росія анексувала у нас частину території. Не зважаючи на тисячі сторінок міжнародного права і сотні організацій, покликаних його захищати. Ось така у нас з вами new normality. Так, світ згуртувався навколо вирішення цих питань. Але чи достатньо українцям - загиблим і тим, хто втратив будинки, - досить їм всесвітньої "стурбованості" і "заклопотаності"? Цього мало".

Необхідно розробити нові правила міжнародної безпеки


"Світ потребує переосмислення і оновлення правил, особливо - правил міжнародної безпеки. Світ не може бути згуртованим тільки в Фейсбуці, навколо репост виступу Грети Тунберг, фото жахливих пожеж в Австралії або, на жаль, збитого українською "Боїнга" в Ірані. Але чи означає це, що всі зробили висновки? Ні. Тому що для більшості через тиждень це вже втрачає актуальність, а в стрічку стукає новий гучний інформаційний привід".

Перед Україною стоїть амбітна мета - стати лідером Східної і Центральної Європи

"Яким, на вашу думку, є завдання для країни, яка втратила частину своєї території і є далеко не найбагатшою на Старому континенті? Стати лідером. Так, стати лідером Східної і Центральної Європи. Вважаєте, що це неможливо? Багато світових єдинорогів (компанії , вартістю більше $ 1 млрд, - ред.) починалися з божевільних ідей з декількома співробітниками в гаражі. Нічого немає неможливого. Наша країна в останні роки зробила кілька кроків назад, але ми не відступили, ми брали відстань для розбігу і рішучого економічного скачка".


Україна - місце, де трапляються чудеса. Міжнародні інвестори повинні не упустити свій шанс

"Ми пропонуємо всім стати акціонерами успішної України. Сьогодні прагматичному і закам'янілому світу гостро не вистачає миру, а світова економіка, яка знаходиться на межі нової глобальної кризи потребує диво. А Україна - це те місце, де трапляються чудеса... Що означає не інвестувати в Україна сьогодні. Це стати Джордж Беллом, який в 1999 році відмовився купити Google за мільйон доларів".

Великим інвесторам в Україні буде допомагати "інвестиційна няня"

"Ми підготували нову програму, яка буде називатися Investment Nanny. Кожному інвестору, кожна компанія, яка приведе в Україну 100 млн доларів плюс, ми забезпечимо окремий контракт з державою. Саме держава буде вас захищати, у вас буде менеджером (investment nanny), що розмовляє на п'яти мовах. 24/7 цей менеджер буде з вами працювати. Будь-яке питання, будь-яка проблема - у вас буде контакт з менеджером і не буде ніякої проблеми".

В Україні введуть п'ятирічні податкові канікули для інвесторів

"Перші два роки всім інвесторам, які підуть в приватизацію 10 мільйонів доларів плюс, ми даємо податкові канікули. Ви не будете платити п'ять років податок на прибуток. Welcome".

Майбутнє України в Євросоюзі, але цього повинні хотіти і самі країни ЄС.

"Ми бачимо своє майбутнє в Європейському Союзі. Що повинен зробити Європейський Союз для України? Просто взяти Україну в Європейський Союз".

Війна на Донбасі може припинитися в будь-який момент, головне щоб цього хотіли всі сторони


"Ми не змогли поки що припинити повністю вогонь на Донбасі, і припинити втрати наших українців, але я не випадково говорю "поки що", так як я вірю в світло, але не хочу думати, що це світло в кінці тунелю. Така собі асоціація . Я просто бачу великий світ попереду і впевнений, що якщо всі сторони захочуть припинити війну - вона припиниться завтра".

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України