Коронавірус біля воріт. Як влада бореться з інфекцією, якою вже змогли заразитися українці

Коронавірус біля воріт. Як влада бореться з інфекцією, якою вже змогли заразитися українці

Учора, 24 січня, в Україні зафіксували три випадки підозри на коронавірус, повідомила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька, передає "Страна.юа"

Також в п'ятницю, але вранці, прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив про створення штабу з протидії новому китайському захворювання.

Коронавірус в Україні

Перші новини про коронавірус з'явилися в останні дні минулого року, але українська влада уваги на них не звернули (принаймні, публічно).

Цього вівторка, 21 січня, "Страна" підготувала про інфекції великий матеріал, у якому, в тому числі, розповідалося про заходи, які на той час активно використовували у всьому світі.

Наприклад, в США почали розробляти вакцину, в Росії - експрес-тест. В Азії, Австралії, США, РФ і Деяких країнах Європи прикордонники стали посилювати епідеміологічний контроль в аеропортах. Українська влада ж мовчала.

В цей же день, кількома годинами пізніше, в Facebook МОЗ з'явилося перше повідомлення з цієї теми. Відомство у своєму пості переказало загальнодоступну інформацію з інтернету і додало дані про епідзаходи в Україні.

"Центр громадського здоров'я МОЗ України офіційно повідомив Прикордонну службу України, керівників обласних і Київської міської лабораторних центрів МОЗ України, а також керівників структурних підрозділів охорони здоров'я обласних та Київської міської від державних адміністрацій в ситуації з коронавируса в Китаї і про актуальних рекомендації ВООЗ", - відзначили у відомстві.

Втім, до яких наслідків призвели рекомендації МОЗ, було незрозуміло. Наприклад, в світі прикордонники намагаються визначити хворих шляхом установки в аеропортах тепловізорів. Так можна виявити людей з підвищеною температурою і, можливо, інфікованих коронавірусом.

Доступна інформація поки така: "На відповідних санітарно-карантинних пунктах міжнародних аеропортів [України] посилений контроль за пасажирами, що прибувають з Китаю", - зазначає МОЗ.

Тільки сьогодні вранці українська влада підключилася до проблеми, яка хвилює світову громадськість. Як повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, Кабінет міністрів затвердив "дуже чіткий" план дій щодо запобігання потрапляння коронавіруса nCoV-2019 в Україні.

За словами глави уряду, в п'ятницю ж відбудеться координаційна нарада між усіма службами, які забезпечують контроль на кордоні, щоб вірус не потрапив в Україну.

Цей захід, дійсно відбувася, про його результати стало відомо ввечері. Міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька повідомила, що в країні зафіксували три випадки підозри на коронавірус. Дві з підозр НЕ підтвердилися.

"Щодо ще одного випадку проводиться епідемічне розслідування із залученням провідних епідеміологів. Кожен випадок буде розслідуватись, а результати - доноситись до населення", - заявила Скалецька.

В.о. гендиректора Центру громадського здоров'я Ігор Кузин доповнив: підтвердження діагнозу нового коронавіруса може зайняти дві-три тижні.

"В цілому коронавірус - з моменту постановки діагнозу "підозра на Коронавірусну інфекцію" до моменту підтвердження - це два-три дні на рівні області. Підтвердження нового коронавирусу можливо лише через референтну лабораторію, яка визначена ВООЗ, і на це може піти від двох до трьох тижнів" - сказав Кузін.

В цей же час звертає на себе увагу інший важливий момент. Буквально позавчора, 23 січня, Євросоюз заборонив ввезення м'яса птиці з України.

Пов'язано це з тим, що в Україну повернувся пташиний грип. Він, як і коронавируса, також дуже серйозний, оскільки теж може передаватися від тварини до людини, можливо загрожує пневмонією і навіть смертю.

При цьому щодо створення робочого штабу з пташиного грипу, який вже безпосередньо торкнувся України, влада ще не повідомляє.

Коронавируса: профілактика, симптоми, лікування

Станом на учорашній вечір в Китаї кількість хворих на новий тип коронавіруса збільшилася до 896 осіб; 26 загиблих.

За останніми даними, 13 міст заблоковані в китайській провінції Хубей через поширення смертоносного коронавіруса. Запобіжні заходи торкнулися близько 30 мільйонів чоловік.

Серед симптомів зараження коронавірусом людини такі: підвищена температура, кашель, важке дихання. Тобто за першими ознаками він схожий на ГРВІ. Також він може бути схожий на кишковий грип, супроводжуваний діареєю, нудотою, блювотою.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України