Україна відразу знала, що літак в Ірані збили, але не могла говорити про це публічно - Зеленський

Україна відразу знала, що літак в Ірані збили, але не могла говорити про це публічно - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський розповів, що версія технічної несправності в літаку МАУ, який зазнав аварії в Ірані, була виключена відразу. Але він не міг публічно повідомити про те, що літак збив Іран. Про це президент заявив в інтерв'ю для ізраїльського "9 каналу"

"І я до них поїхав (До родичів загиблих - Ред.). Я до них поїхав, я не міг в публічному полі говорити: "Нас збили", але я приїхав до них і сказав: "Крім співчуття і так далі, я приїхав до вас з важливою інформацією. Хочу, щоб ви точно знали, це на сто відсотків не технічна помилка. І не помилка ваших рідних, і не помилка нашого професійного екіпажу", - розповів Зеленський.

На другий день після авіакатастрофи йому було відомо, що літак збили військові. Але для того, щоб повідомити про це публічно, потрібні були докази.

"Я вважаю, що ми зробили кілька важливих кроків, які дали нам можливість натиснути на іранський бік, і вони визнали, що це була не технічна поломка або помилка нашого екіпажу і літака МАУ", - сказав президент.

За його словами, досягти визнання Ірану в збиванні літака Україні допомагали США, Великобританія і Канада. 

"Ми змогли домогтися того, що на рівні президента, не тільки міністра оборони, але і на рівні президента, на всіх дипломатичних рівнях іранський бік визнав, що український літак був збитий їх ракетою", - заявив Зеленський.

Вирішальну роль у визнанні іранців зіграли українські фахівці, які вилетіли на місце аварії для розслідування.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України