Микола Поворозник: Київ не платитиме Більшовику за цех №5 700 млн грн

Микола Поворозник: Київ не платитиме Більшовику за цех №5 700 млн грн

У Києві вже майже півроку не стихає скандал навколо побудови нового Шулявскього шляхопроводу, адже за планом будівництва, один зі спусків має находитись на місці п'ятого цеху «Першого київського машинобудівного заводу». Проте невдовзі після старту будівництва виявилось, що київська влада не має права носити частину заводу, тому єдиний правильний варіант у цій ситуації - викупити цех

Фонд державного майна України оцінив вартість цеху №5 «Першого київського машинобудівного заводу» у 700 млн грн. Проте місто не буде платити завищену ціну. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Викуп цеху має стати наступним кроком для продовження робіт з реконструкції Шулявського шляхопроводу. Тільки після його знесення можна буде будувати з’їзд та здійснити благоустрій території. Наразі місто в процесі переговорів, адже вартість, яку визначили за напіврозвалене приміщення, на мою думку, завищена. Таку оцінку можна пояснити лише як спробу таки доотримати прибуток від оренди майна. У вартість будівлі враховано суми, на які укладені на сьогоднішній день орендні договори з компаніями, що продають у приміщенні 5-го цеху «секонд-хенд», – підкреслив Микола Поворозник.

За його словами, місто очікує на оцінку вартості будівлі цеху, яку проведе сертифікований експерт.

«Одразу після цього ми зможемо викупити майно, знести його та продовжити реконструкцію шляхопроводу. Ми плануємо «придбати» це майно за рахунок боргу перед містом АТ «Перший київський машинобудівний завод», який виник у результаті використання землі, яка є власністю міста, і наразі складає понад 214 млн грн», – підкреслив Микола Поворозник.

Він також нагадав, що у грудні 2019 року депутати Київради підтримали проєкт рішення про викуп нерухомого майна, яке перебуває у приватній власності, в зв’язку з реконструкцією транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги вулицею Вадима Гетьмана у Солом’янському та Шевченківському районах у місті Києві.

«Наразі місто повністю готове до продовження робіт з реконструкції на Шулявському шляхопроводі. Після отримання експертної оцінки вартості будівлі цеху ми зможемо розпочати процедуру її викупу. Викупати ж цех за вартістю, в яку оцінив його Фонд держмайна, місто точно не буде, бо вона – нереальна», – наголосив Микола Поворозник.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України