Зеленський дорікнув Францією українців, які протестують проти прийняття евакуйованих з Китаю (ФОТО)

Зеленський дорікнув Францією українців, які протестують проти прийняття евакуйованих з Китаю (ФОТО)

Володимир Зеленський виступив зі спеціальною заявою з приводу прибуття в Україну лайнера з українцями з китайського Уханю і закликав усіх до толерантності. Заява опублікована в Telegram-каналі президента.

"Літак з нашими громадянами і громадянами інших країн, яких ми евакуювали з Ухань, приземлився в Україні. Було складно з погодою - довелося спочатку посадити його в Борисполі. Він дозаправиться і полетить в місце призначення - в аеропорт в Харкові.

Заходи безпеки - безпрецедентні. Зробили все можливе і неможливе, щоб гарантувати - вірус в Україну не потрапить. Кілька громадян не пустили на борт в Ухані, оскільки у них була трохи підвищена температура. Всі, хто піднявся на борт, в задовільному стані. Вони здорові, але повинні пройти карантин і обсервацію протягом 14 днів. Евакуйовані будуть жити в закритому медичному центрі Національної гвардії в Нових Санжарах. Він буде повністю ізольований і переведений на суворий режим бактеріологічної безпеки. Протягом двох тижнів це буде, напевно, найбільш об'єкт, що охороняється в країні. Співчуваю нашим евакуйованим, тому що знаю, що таке знаходитися під особистою охороною, а у них охорона буде набагато серйозніше, ніж у президента.

Тобто бактеріологічної небезпеки немає. Але є інша небезпека, про яку я хотів би сказати. Небезпека забути про те, що всі ми люди і всі ми - українці. Кожен з нас. Включаючи ті, хто опинився в Ухані під час епідемії.

Коли Франція евакуювала людей з Ухань і їх привезли в одне з міст, реакція у жителів цього міста був одна: вони дбали про життя і здоров'я своїх співгромадян, співчували тим, хто опинився в складній ситуації. Навіть в Казахстані, коли наш літак з Ухань сіл на дозаправку і доставив казахстанського громадянина, не було ніяких протестів і блокувань. Навпаки, все дякували і раділи, що людина нарешті вдома.

На жаль, не всі з нас можуть пишатися такою ж людяною реакцією. Спроби перекрити траси, блокувати госпіталі, не пустити громадян України в Україну - цим ми показуємо далеко не кращу сторону нашого характеру. Особливо якщо врахувати, що більшість пасажирів - люди, яким менше 30 років. Для багатьох з нас вони - майже як діти.

Українець завжди залишається українцем. Тимчасове перебування в Ухані або еміграція в Канаду робить його чужим для своєї країни. Розумію: стара політика протягом десятків років робила звичним ділити українців на "правильних" і "неправильних". Але ця епоха закінчилася. Ми будемо боротися за кожного українця, який потрапив у біду, - де б він не знаходився. Рятувати, евакуювати, обмінювати. Україна не буде здавати своїх. Такий буде державна політика - я це гарантую. Але такою ж має бути і реакція суспільства - я на це дуже сподіваюся", заявив президент.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України