Україна і Словаччина запускають віртуальний реверс газу

Україна і Словаччина запускають віртуальний реверс газу

ТОВ "Оператор ГТС України" і словацький оператор ГТС Eustream a.s. запускають віртуальний реверс газу з 1 березня 2020 року через точку з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород" добовою потужністю 10 млн куб. м (104 ГВт-год), повідомляє "Телеграф"

"На додаток до потужностей точки з'єднання "Будінце", використовуваної для імпорту природного газу в Україну з 2014 року, Eustream і ОГТСУ відповідно до підписаної угоди про взаємодію для точки з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород" запускають віртуальний реверс (backhaul), тим самим додатково розширюючи словацький коридор для поставок газу в Україну", - йдеться в повідомленні ОГТСУ.

ОГТСУ нагадує, що потужність віртуального реверсу залежить від наявності фізичного потоку в напрямку Україна-Словаччина, відповідно він може бути перерваний у разі відсутності потоку в напрямку від України в Словаччину.

При цьому в разі наявності інтересу з боку ринку оператори можуть збільшити рівень віртуальних потужностей.

Також в кінці січня 2020 року голова ОГТСУ повідомив, що Україна почала віртуальний реверс природного газу з Польщі через газовимірювальну станцію (ГВС) "Дроздовичі", і чекає його запуск зі Словаччини та Угорщини.

"Віртуальний реверс" передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони здійснюють взаємозалік.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України