Джемілєв: Обмінювати потрібно перш за все тих, у кого найбільші терміни

Джемілєв: Обмінювати потрібно перш за все тих, у кого найбільші терміни

Ув'язнені владою РФ кримські татари можуть відмовитися від обміну, якщо дізнаються, що їх обмінюють на злочинців, припускає народний депутат Мустафа Джемілєв, повідомляє "Телеграф"

"Нам передали список з СБУ на затвердження. Незабаром вони планують за будь-яку ціну обмінювати людей. Але ми для себе визначили пріоритети: обмінювати потрібно перш за все тих, у кого найбільші терміни, наприклад, 17-18 років, і за станом здоров'я" , - зазначив лідер кримськотатарського народу.

За його словами, Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денисова підтвердила, що в обмінні списки будуть включені кримські татари.

"Вона говорила: "Звичайно включимо". Але я повинен сказати, що росіяни категорично проти звільнення кримських татар... У нас там досить ідейні люди. Якщо вони дізнаються, що їх обмінюють на бандитів, то вони можуть і відмовитися", - пояснив народний депутат.

Він нагадав, як за допомогою президента Туреччини Ердогана звільнили Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

"Ердоган нам говорив, що попросив Путіна їх звільнити, а потім з'ясувалося, що в обмін на це Туреччина була змушена видати двох терористів, які на території Туреччини вбивали чеченських дисидентів. Це професійні вбивці, співробітники ГРУ. І ось Умеров і Чийгоз кажуть:" якби ми знали, що такою ціною, то ми б не звільнялися", - резюмував Джемілєв.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України