Обвал цін на нафту: Чи варто очікувати зниження вартості бензину в Україні

Обвал цін на нафту: Чи варто очікувати зниження вартості бензину в Україні

Українцям не варто чекати істотного зниження цін на бензин в країні слідом за падінням цін на нафту на світовому ринку, написав в Facebook президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ століття" Михайло Гончар

"Не слід очікувати "халявного бензину" на АЗС. Звичайно, можна тішити себе надіями, щоб бензин стане по 10-15 грн за літр, мовляв, Вова (президент Володимир Зеленський ) скаже бензиновим баригам, і вони знизять ціну, так як нафта дешева", - написав він.

За його словами, якщо так станеться, то грошей у бюджеті стане ще менше.

Крім того, Гончар вважає, що не слід панікувати з приводу падіння цін на українську експортну сировину, хоча вона теж знизиться в ціні. Проте більшою мірою це стосуватиметься ринку металургії та в меншій мірі - аграрних ринків.

"Зернові ринки, які стають для нас номером один для отримання валюти, звичайно впали б слідом за нафтою, але епідемія коронавирусу диктує іншу поведінку - очікування дефіциту продовольства і створення його запасів, оскільки невідомо, як довго триватиме епідемія", - зазначив експерт, припустивши , що ціни на зернові знизяться, але не так суттєво, як на нафту.

Як повідомлялося раніше, нафта марки Brent за вихідні зафіксувала падіння на 30% - до 34 дол. за барель, продемонструвавши найгіршу динаміку з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці.

Причиною обвалу вартості нафти стало те, що минулого четверга Саудівська Аравія і Росія не змогли домовитися з приводу продовження угоди ОПЕК + про обмеження видобутку нафти, і Саудівська Аравія почала цінову війну.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України