Українців не пускають додому: в МВС прийняли скандальне рішення щодо рейсу з Ізраїлю

Українців не пускають додому: в МВС прийняли скандальне рішення щодо рейсу з Ізраїлю

Україна остаточно відмовилася приймати своїх громадян, які повертаються з Ізраїлю, пише Апостроф

Як стало відомо "Апострофу" від дипломатичних джерел, борт, який у четвер, 2 квітня, прилетить до Києва, буде порожнім.

Даний політ, згідно з формою заявки на посадку, поданої ізраїльською стороною, є "рятувальним, гуманітарних".

Це рішення української сторони викликало нотку невдоволення у посольства Ізраїлю, в який "люб'язно просить допомоги, щоб полегшити термінове отримання дозволу на спеціальний рейс".

"Фактично мова йде про порушення Конституції і міжнародного права з боку керівництва МВС і особисто Арсена Авакова, з чиєї подачі прийнято дане рішення. Україна не має права не пускати своїх громадян на свою територію. Навіть якби вони були злочинцями, а не людьми, які постраждали від ситуації, викликаної пандемією - їх все одно повинні були заарештувати, але пустити на територію України", - розповіло джерело в дипломатичних колах.

У відносинах між Україною і Ізраїлем може відбутися похо лодання через конфлікт, викликаний відмовою Києва приймати борт з Землі Обітованої.

Як повідомили джерела в дипломатичних колах, у четвер, 2 квітня, з Ізраїлю до Києва мав прилетіти літак з громадянами України, після чого полетіти в зворотному напрямку з громадянами Ізраїлю, які мають намір повернутися на Батьківщину.

"Однак Державіаслужба, під тиском МВС, відмовилася приймати літак з українцями. Зараз це питання знаходиться у сфері компетенції МВС. Це може призвести до охолодження відносин між Києвом і Тель-Авівом", - зазначає джерело.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України