Телеканал "112 Україна" навіть не визнали потерпілою стороною після обстрілу із гранатомета - НСЖУ

Телеканал "112 Україна" навіть не визнали потерпілою стороною після обстрілу із гранатомета - НСЖУ

Колектив телеканалу "112 Україна", будівлю якого було обстріляно через плани показати фільм Олівера Стоуна в євромайдан і АТО, не визнали потерпілим після теракту, повідомляє "СТРАНА.ua"

Напередодні обстрілу з гранатомета журналісти отримували повідомлення з погрозами, однак правоохоронці НЕ прийняли необхідні заходи, щоб попередити те, що сталося. Після обстрілу журналісти зажадали оперативного розслідування та визнання при цьому телеканалу "потерпілою стороною".

У суботу, 13 липня, невідомими з гранатомета було обстріляно будівлю, в якому знаходиться телеканал "112 Україна". Обстріл був кваліфіковані правоохоронцями як терористичного акт і розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258 КК.

"Не викликає сумнівів, що терористичний акт був направлений виключно проти телеканалу "112 Україна"... Сам постріл був направлений в ту частину будівлі, де знаходиться вивіска телеканалу і могли бути журналісти", - йдеться заяви НСЖУ.

Також повідомляється, що напередодні терористичного акту через соціальні мережі від радикальних угруповань надходили погрози фізичної розправи стосовно журналістів. Окремо для працівників телеканалу від невстановлених осіб надходили наполегливі вимоги припинити співпрацю з телеканалом.

На телеканалі "112 Україна" неодноразово інформували громадськість в своїх відкритих звернення, і навіть безпосередньо зверталися з відповіднми заявами в поліцію України та СБУ, але належної реакції не було.

"Наслідком такої бездіяльності став терористичних акт, який, на нашу думку, неналежним чином і необ'єктивно розслідується. Свідченням цього є те, що органом досудового розслідування в даний час навіть не прийнято рішення про визнання телеканалу "112 Україна" "потерпілою стороною", - відзначають в НСЖУ.

Журналісти "112 Україна" звернувся до Національної спілки журналістів України в межах компетенції вжити всіх можливі і необхідні заходи реагування та допомогти захисту прав та інтересів журналістів телеканалу "112 Україна".

У національній спілці журналістів України закликали СБУ та інші Правоохоронні відомства до проведення ефективного розслідування атаки на офіс телеканалу "112 Україна".

У національній спілці журналістів України також закликали всі Правоохоронні відомства до проведення ефективного розслідування грубої атаки на загальноукраїнський телеканал 112.

"Стрілянина по редакції ЗМІ з гранатомета - це відверте залякування всіх українських журналістів - як столичних, так і регіональних", - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У НСЖУ звертають увагу, що незважаючи на гарячі дискусії в редакційну політику та про вплив власників на свої медіа, фізичні атаки на журналістів і ЗМІ є дикістю.

"Наші міжнародні партнери однозначно засудили теракт проти телеканалу "112 Україна" і зажадав належного його розслідування. Від України очікують реального захисту журналістів та практики цивілізованих дискусій з проблем інформаційного простору", - додає голова НСЖУ.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України