Зеленський видав указ, який змінить життя кожного: "масова чистка"

Зеленський видав указ, який змінить життя кожного: "масова чистка"

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ "Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг". У повідомленні говориться, що указ значно полегшить життя українцям - мовляв, "в один клік без черг і хабарів". Інформація опублікована на сайті Офіційного інтернет-представництва президента, повідомляє "POLITEKA"

Відомо, що указ спрямований на впорядкування та забезпечення прозорості роботи державних реєстрів, розвиток сучасних засобів електронної ідентифікації та впровадження пріоритетних для громадян і бізнесу електронних державних послуг.

Проведення повного аудиту роботи державних реєстрів - першочерговий пункт дії документа, так радник президента України Михайло Федоров прокоментував нововведення:

"Сьогодні в Україні налічується понад 350 державних реєстрів, більшість з яких функціонують абсолютно неефективно і непрозоро. Це є головною причиною виникнення рейдерства, корупції та інших схем при наявності різноманітних державних послуг, наприклад в будівельній або земельній сферах. Відбудеться свого роду, масова чистка непотрібних елементів".

Майбутнє нововведення дозволить не вимагати від громадян постійно одну і ту ж інформацію і різні довідки, стверджує представник президента:
 
"Прозора і надійна робота держреєстрів буде запорукою безпечного розвитку бізнесу та ефективного управління країною в цілому".

Указ також передбачає введення єдиного веб-порталу електронних послуг - там українці зможуть за допомогою електронного кабінету отримати доступ до інформації про себе в державних реєстрах:

"Наприклад, про майно, землі, транспорт, податки і доходи та пріоритетних електронних державних послуг. Так, указом передбачається реалізація електронних послуг, пов'язаних з народженням дитини (проект "е-Малятко"), реєстрацією його місця проживання, реєстрації фізичної особи як платника податків в перший оформлення паспорта громадянина України, перевіркою наявності у водія документів і т. д.", - йдеться в роз'ясненнях.

Відомо також, що указом починається робота над проведенням електронних виборів і електронного перепису населення в Україні:

"Відсутність у громадян коштів e-ID є ключовим бар'єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки в цілому. Уже восени цього року ми плануємо розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток відразу з електронним підписом, але пріоритет робимо на впровадженні та масштабуванні таких інноваційних підходів, як MobileID і SmartID".

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України