В Україні вводять нові правила утримання в СІЗО: що зміниться для "в`язнів"

В Україні вводять нові правила утримання в СІЗО: що зміниться для "в`язнів"

В Україні удосконалили норми, що регламентують порядок і умови перебування осіб, які утримуються під вартою, а також окремих категорій засуджених у слідчих ізоляторах, повідомляють "ФАКТИ"

З дня набрання чинності цим наказом персонал СІЗО буде звертатися до ув'язнених або засудженим на "ви, називати їх по імені та по батькові або "громадянин", "громадянка" і далі по імені або прізвищу. До неповнолітніх осіб персонал СІЗО буде звертатися на "ви" або "вихованець", "вихованка" та називати їх по імені.

Ув'язнені і засуджені, серед іншого, будуть мати право:
- зустрічатися з родичами та іншими особами;
- на душпастирську опіку, здійснювану священнослужителями (капеланами);
- звертатися зі скаргами, заявами та листами до Європейського суду з прав людини, а також інших відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна;
- розпоряджатися вільним часом, який відведений розпорядком дня, не порушуючи правил поведінки.

Ув'язненим та засудженим забороняється порушувати правила поведінки і правила утримання під вартою, без отримання попереднього дозволу СІЗО виходити з камер та інших приміщень режимних корпусів, порушувати лінію охорони та встановлені межі СІЗО, чинити опір законним діям персоналу СІЗО, відбирати речі та предмети у інших осіб, перегукуватися і перестукуватися, а також встановлювати будь-яким іншим способом зв'язок з особами, які перебувають в інших камерах.

Крім того, вони не повинні викидати будь-які предмети з вікон, перебувати на підвіконні, закривати спостережні очі в дверях і стінах камер. Забороняється їм порушувати цілісність підлоги, стелі, стін, дверей, грат, робити на них будь-які написи і позначки, псувати книги та інші предмети і речі, які видаються для користування в СІЗО.

Не дозволено "тим, хто сидить" містити і розводити тварин, користуватися будь-якими саморобними електроприладами, без отримання попереднього дозволу СІЗО самостійно проводити будь-які ремонтні роботи в камері.

Вони не повинні грати в карти, а також інші азартні ігри на гроші, вживати нецензурні та слова, битися, робити татуювання, порушувати встановлений порядок проведення побачень, направлення листів, скарг і заяв.

Палити дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях.
Неповнолітнім особам забороняється палити і отримувати в посилках (передачах) і бандеролях, купувати в магазинах СІЗО і зберігати при собі тютюнові вироби.

Ув'язнені і засуджені мають право мати при собі в камері по дві сумки з особистими речами, які зберігаються під ліжками, для чого можуть бути обладнані спеціальні скрині.

Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України