Українські прокурори вважають, що СаакашвіліІ досі в Нідерландах – журналістка пояснила, як заморозили справу

Українські прокурори вважають, що СаакашвіліІ досі в Нідерландах – журналістка пояснила, як заморозили справу

Спочатку справу експрезидента Грузії та колишнього очільника Одещини передали з ГПУ за часів генпрокурора Рябошапки в прокуратуру Києва

Українські прокурори формально вважають, що Міхеїл Саакашвілі перебуває в Нідерландах. Вони відправили туди запит із проханням допитати його у справі про акції під Радою в 2017 році і про гроші, які він, за версією слідства, отримував за них від Курченка. Про це написала у Фейсбуці журналістка Ірина Ромалійська.

Вона нагадала, що справу проти Саакашвілі було порушено ще в 2017 році. Тоді Саакашвілі організовував біля Верховної Ради акції протесту.

"Несподівано у всьому цьому з'явився соратник Януковича Сергій Курченко, який втік до Росії. За версією Генеральної прокуратури, Курченко і Динник, вступивши в змову з ФСБ (яка хотіла керувати політичними процесами в Україні), давали гроші на акції Міхеїлу Саакашвілі і його спільникові Северину Донгадзе. Одна з опрацьовуваних цілей – фізично захопити будівлю Верховної Ради. В ідеалі, Саакашвілі повинен був стати президентом України", – написала Ромалійська.

Вона нагадує, що Донгадзе тоді визнав провину і був засуджений. Показання на Саакашвілі дали, крім нього, ще двоє свідків. Задокументовано факти передачі грошей, експертиза підтвердила справжність телефонної розмови Курченка і Саакашвілі, пише журналістка.

Але справу за часів генпрокурора Рябошапки передали з ГПУ в прокуратуру Києва, а потім і зовсім заморозили.

"Знаєте, яким чином це зробили? Дуже смішним. Офіційно справу припинено тому, що українські прокурори формально вважають, що Саакашвілі перебуває в Нідерландах. Відправили туди запит із проханням допитати Міхеіла Ніколозовича. А Нідерланди – не відповідають. Все", – написала Ромалійська.

Як відомо, нещодавно Саакашвілі отримав пропозицію від президента Зеленського стати віцепрем'єром уряду України з питань реформ.

Своєю чергою, влада Грузії негативно відреагувала на аткі наміри Зеленського. Дійшло до того, що прем'єр-міністр Грузії Георгій Гахарія сказав, що країна може відкликати свого посла з України, якщо експрезидент Грузії стане членом українського Кабміну.

Як інформував 5.UA, у травні 2019 року Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України.

Нагадаємо, 21 лютого 2018 року прикордонники заборонили Саакашвілі в'їзд в Україну на три роки. 12 лютого 2017 року ЗМІ повідомили про арешт Міхеіла Саакашвілі, політика нібито викрали з одного зі столичних ресторанів. Згодом стало відомо, що силами працівників ДПСУ Саакашвілі повернули до Польщі. Не минулося без сутички, бо невідомі з оточення лідера "Руху нових сил" накинулися на правоохоронців.

До того, 5 грудня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко виступив зі звинуваченням на адресу Міхеіла Саакашвілі в отриманні від бізнесмена-втікача Сергія Курченка грошей на його діяльність в Україні. Це Луценко доводив, демонструючи аудіозапис нібито розмови між Курченком і Саакашвілі.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України