Українці відзвітують щодо доходів і сплатять податки - з кого спитають 18%, перелік (ФОТО)

Українці відзвітують щодо доходів і сплатять податки - з кого спитають 18%, перелік (ФОТО)

Які штрафи передбачені за ухилення від сплати податків з доходу, передає znaj.ua.

За підсумками 2019 українці задекларували понад 20 млрд гривень. До 1 червня необхідно заповнити податкові декларації, а після - сплатити за додатковий дохід. 18% необхідно віддати практично з будь-якого заробітку: оренди житла, гонорарів, прибутку від незалежної професійної діяльності.

За що буде треба сплатити податок:

  • дохід від незалежної професійної діяльності (перукарі, сантехніки, копірайтери та ін.) - 18%;
  • дохід від оренди нерухомості - 18%;
  • прибуток від цінних паперів - 18%;
  • винагороди та інші виплати за договором - 18%;
  • подарунки та не цільова благодійність - 18%;
  • від продажу власної сільгосппродукції - 18%;
  • дохід від продажу нерухомості - 5%.

Податкову декларацію необхідно подати до 1 червня 2020 року. За кожен місяць потрібно платити 18% ПДФО та 1,5% грн військового збору. Сплачувати терба за квартал (три місяці). До 9 травня - за перший квартал; до 9 серпня - другий, 9 листопада - третій і до 9 лютого - четвертий.

За ухилення від сплати податків загрожує як мінімум адміністративна відповідальність і штрафи, проте проконтролювати, хто та звідки отримує кошти складно. Якщо не подати декларацію до 1 червня, доведеться заплатити 51-136 грн. А за приховування доходу, штраф може скласти від 10 до 50% не сплаченої суми (залежить від того, як довго приховувати). І, звичайно ж, доведеться заплатити в бюджет сам податок.

Крім того, власність неплатника може потрапити в заставу. Тоді нею можна користуватися, але не можна продати. А в майбутньому таку власність можна буде продати в рахунок погашення податку (різницю повернуть боржнику). Податок на доходи фізосіб (ПДФО) розподіляється між загальним і державним бюджетом. Перша частина дозволяє утримувати місто, а друга - фінансувати загальнодержавні програми (медицина, оборона, освіти і т. Д).

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України