МВФ зробив Києву попередження через закон про Антикорупціонер - ЗМІ

МВФ зробив Києву попередження через закон про Антикорупціонер - ЗМІ

Фонд може переглянути програму співпраці з Україною в разі зміни законодавства по НАБУ, дізналися ЗМІ, передає КорреспонденТ.net.

Офіс президента України отримав лист з попередженням від МВФ через можливоі ​​зміни закону про НАБУ, пише Европравда в середу, 29 квітня.

Лист голови місії МВФ в Україні Рона ван Родена, інформацію про який підтвердив джерело видання, адресоване заступникам голови Офісу президента Юлії Ковалів (курирує питаннями економіки та фінансів) і Андрію Смирнову (курирує правоохоронними органами та судами) та був відправлений орієнтовно 27 квітня.

Відзначається, що лист відправили після того, як були внесені зміни в законодавство, які розширять підстави для звільнення голови НАБУ, включивши в них рішення суду про адміністративне корупційне правопорушення. Роден вважає такі зміни шкідливими для продовження співпраці України з МВФ, оскільки, на думку Фонду, вони поставлять під сумнів незалежність Бюро.

"Як ви знаєте, інституційна незалежність НАБУ та його голови є критичними складовими його ефективності, а тому були важливими елементами попередніх програм МВФ. Будь-які законодавчі зміни, які звужують незалежність НАБУ, будуть сприйняті як відмова від попередніх антикорупційних зобов'язань і зажадають коригування будь-якої нової програми", - йдеться в листі.

Видання зазначає, що мова може йти про два закони, які минулого тижня почали готувати до розгляду у Верховній Раді. Обидві пропозиції містять зміни, що дозволяють звільнити директора НАБУ Артема Ситника.

Напередодні профільний комітет Ради підтримав розгляду проекту закону №3133.

Видання відзначає, що МВФ звернувся до ОПУ, хоча жоден з законопроектів не був ініційований президентом.

"У Фонді між тим радять Банковій вплинути на процес, адже прийняття Україною таких ініціатив, виходячи з даного листа, зупинить виконання діючої програми МВФ. Може бути корисним донести стурбованість до спікера парламенту", - наводяться слова ван Родена.

Також наголошується, що голова місії МВФ і раніше попереджав про проблеми через закони по НАБУ.

Варто зазначити, що через вимоги МВФ Україна відкриває ринок землі. Прийнятий закон напередодні підписав президент Володимир Зеленський. Даною закон намір оскаржити в суді.

Тим часом триває виконання другого умови МВФ - спірного прийняття закону про банках, який дозволяє не виконувати рішення українських судів про незаконність ліквідації фінустанов.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України