У Зеленського жорстко попустили знахабнілого Кличка: що насправді приховує мер Києва

У Зеленського жорстко попустили знахабнілого Кличка: що насправді приховує мер Києва

В ході прес-конференції Андрій Богдан, який є керівником офісу президента прокоментував ситуацію, що склалася з мером Києва Віталієм Кличком, повідомляють "акценты"

Як виявилося, мер Києва, який одночасно є головою КМДА був фігурантом скандальних "Віденських домовленостей", які були підписані одіозним українським олігархом Дмитром Фірташем.

За словами Богдана, Кличко зараз виступає явним противником тих законів, за якими його власне і призначали на посаду мера. Мова йде не про реальні закони, а про домовленості з Дмитром Фірташем.

Богдан нагадав, що в ході ряду судових процесів з'ясувалося, що в "Віденських домовленостях" всі посади були поділені між Порошенком, Льовочкіним, Фірташем і Кличком. Там же і був указ про призначення Кличко главою КМДА.

Згідно зі словами керівника ОПУ, після того, як президент став главою держави в 2014, майже відразу ж, в червні 2014 Кличко був призначений главою КМДА.


При цьому Богдан підкреслив, що згідно із законом, глави місцевих адміністрацій призначаються безпосередньо президентом, а термін їх повноважень обмежений терміном перебування при владі того, хто їх призначив.


При цьому Богдан стверджує, що на даний момент Кличко відкидає як "договорняки", підписані ще при Порошенко, так і діючі норми Конституції, які є все ще діють.

Богдан підкреслив, що навіть в разі заперечення закону, Кличко все одно повинен піти у відставку. Справа в тому, що мер Києва є главою партії "Солідарність", яка фактично програла вибори, а в такому випадку є неписане правило політики, як української, так і світової, що чиновник іде з посади, якщо його партія більше не представлена ??в парламенті.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України