Коронавірус і шкіра - які зовнішні прояви може давати інфекція

Коронавірус і шкіра - які зовнішні прояви може давати інфекція

Попереджений - значить озброєний, пише znaj.ua.

Вчені з Іспанії провели дослідження на тему можливих шкірних проявів COVID-19. Фахівці з'ясували, що найчастіше у пацієнтів з коронавірусом на шкірі діагностується плямисто-папульозний висип. На шкірі утворюються невеликі папули, у деяких хворих - з пурпурою. В середньому вона трималася 8-9 діб. У 57 % випадків у людей був сильний свербіж. Загалом плямисто-папульозний висип спостерігалася у 47% пацієнтів з шкірними проявами.

На другому місці серед шкірних проявів COVID-19 почервоніння. За заявою фахівців, вони схожі з тими, які спостерігаються при обмороженні. Надалі вони покривалися гнійниками і волдирями. Почервоніння спостерігалися 12-13 днів. Найбільш схильні їм були молоді люди з легкою формою коронавіруса. Цей прояв було зафіксовано у 1 9% хворих.

Уртикарні висипання посіли третє місце, їх відзначали також у 19 % пацієнтів. Вони схожі на кропив'янку. У більшості випадків уртикарний висипання з'являлися на тулубі та кінцівках. Пацієнти часто скаржилися на сильний свербіж.

У 9 % пацієнтів спостерігалася бульбашкові висипання. На шкірі з'являлися невеликі пухирці-пухирі, схожі на ті, які з'являються при опіку. Пацієнти в 68% випадків скаржилися на свербіж шкіри. Як правило, подібні проблеми виникали у хворих середнього віку з важкою формою коронавірусу.

Найрідше (6 % випадків) виникало таке явище, як ливедо. При цьому на шкірі з'являвся сітчастий малюнок і некроз тканин. Також фіксувалося у хворих з важким перебігом хвороби.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України