У мерів немає повноважень, щоб скасовувати карантин у міських поселеннях - Степанов (ВІДЕО)

У мерів немає повноважень, щоб скасовувати карантин у міських поселеннях - Степанов (ВІДЕО)

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вважає, що рішення мерів в частині скасування карантину є політичним, приймаючи їх, мери порушують закон, тому що органи місцевого самоврядування не мають таких повноважень, передає Страна.ua.

Про це Степанов заявив в ході онлайн-брифінгу в понеділок, 4 травня, відео оприлюднено в Facebook.

"Це рішення не ґрунтується на тому чи іншому баченні чиновників. Для того, щоб виходити з такими ініціативами, МОЗ збирає відповідних фахівців, епідеміологів, вірусологів, ми дивимося на міжнародну практику та потім вже, на основі порад наших фахівців, робимо ті чи інші пропозиції", - сказав Степанов.

Глава МОЗ повідомив, що йому невідомо, яку аргументацію використовують ті чи інші мери міст, приймаючи подібні рішення.

"Принаймні, до нас за консультаціями або до фахівців на місцях вони не зверталися, тому це чисто політичне рішення. Якщо ми говоримо про юридичну частини рішення, то відповідно до закону про інфекційні хвороби, визначено, що введення карантину на території країни це прерогатива виключно Кабінету міністрів", - сказав глава МОЗ.

За його словами, при вирішенні питання про вихід з карантину до уваги також приймається кількість хворих, хід хвороби, все залежить від регіону, тестувань та інших факторів. За даними міністра, з юридичної точки зору, рішення мерів - це порушення закону.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України