Новий енергобаланс країни вимагає скорочення частки атомної генерації - нардеп

Новий енергобаланс країни вимагає скорочення частки атомної генерації - нардеп

Експерти називають ситуацію з відключенням енергоблоків, що генерують дешеву електроенергію, диверсією влади, повідомляє УНІАН.

У той час як українські села і містечка сидять без світла, уряд приймає рішення на декількох атомних станціях зупинити роботу ряду енергоблоків, і ще на дев'яти - зменшити виробництво. Зокрема, на Запорізькій АЕС відключено два енергоблоки, ще два - на Рівненській АЕС (і на черзі ще один). Експерти називають цю ситуацію енергетичної диверсією влади.

"Гроші" вирішили розібратися, в чому полягає схема Антикризового енергетичного штабу, який якийсь проводить секретні наради.

У цьому журналістам допоміг Олег Семінський - нардеп, що входить в енергетичний комітет Ради і тому зобов'язаний бути на засіданні штабу. Депутат відкрив скандальні подробиці "зборів": "Ми не зрозуміли, що це за надсекретність, що відбувається". Він каже, що не підтримав ідеї Ольги Буславець і її шефа Шмигаля, втім, це не завадило їм прийняти дійсно вражаюче рішення.

"Антикризовою енергетичним штабом був затверджений новий енергетичний баланс в Україні, відповідно до якого обсяг атомної генерації зменшується аж на 40%", - розповідає депутат.

Самі топ-чиновники на офіційному сайті Кабміну пояснюють, мовляв, скоротять не тільки "атомку", а й все інше: "Енергетичний баланс передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії всіма типами генерації: атомної, гідро, теплової. Також скоректований прогнозне зростання генерації з відновлюваних джерел енергії".

Втім, це - лише обіцянки, яким українці вже давно не вірять. А то, що нищівний удар завдано по атомних станціях, вже незаперечний факт.

"У порівнянні з минулим роком, у нас півтора блоку не поміщається в баланс електроенергії, який є сьогодні. Ми можемо виробляти електроенергію усіма нашими енергоблоками. Але цей баланс не може прийняти енергосистема", - пояснює т.в.а. президента ДП "НАЕК" Енергоатом "Петро Котин.

За його словами, до недавнього часу дешева" атомки "закривала більше ніж половину всіх потреб електроенергії в Україні. Експерти підтверджують.

А далі математика рівня початкової школи: якщо кількість дешевої електроенергії в загальній мережі рекордно зменшують , її вартість в цілому - зростає.

Це, в першу чергу, може відчути бізнес, можуть відчути виробники, виробництво яких зав'язано на великому споживанні електроенергії. Головне ось у чому: промислові підприємства і Взагалі весь бізнес платитиме більше, а отже і товари вам буде продавати дорожче.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України