В Україні з`явився перший донор плазми крові, котрий переніс COVID-19 (ФОТО)

В Україні з`явився перший донор плазми крові, котрий переніс COVID-19 (ФОТО)

Із зібраної плазми повинні розробити та виготовити потенційно ефективний препарат проти коронавирусу. 

Мешканка Черкас стала першою в Україні доноркою плазми крові, яка перехворіла на COVID-19. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу біофармацевтичної компанії Biopharma в середу, 6 травня, передає КорреспонденТ.net.

Відзначається, що плазму цього донора використовують для розробки препарату, який потенційно може бути ефективний при лікуванні коронавирусной інфекції.

Зазначено, що крім Черкас, "ковідну" плазму вже готові збирати спеціальні центри в Сумах, Шостці, Конотопі, Дніпрі та Харкові. Тут застосовують метод апаратного плазмаферезу - еритроцити, тромбоцити й інші клітини крові, які залишилися в донора. Для виробництва ліків збирають тільки плазму. На відміну від донації крові ця процедура переноситься організмом легше.

"Ліки, створені з реконвалесцентной плазми, дозволять врятувати мільйони життів і повернути світ до нормального життя. Для початку досліджень вченим потрібно зібрати не менше 300 літрів плазми у майже 500 донорів. Ми запрошуємо вас ставати донорами й таким чином рятувати життя людей", - сказала директор зі стратегічного розвитку Biopharma Оксана Плотнікова.

Перший український донор "ковідной" плазми Юлія сподівається, що її приклад стане стимулом для багатьох людей по всій Україні. Вона пообіцяла повернутися в центр крові знову, а кошти, отримані за донацію, пожертвувала на ліки для онкохворих дітей Черкаської області.

Зібрану плазму витримають в карантині, після цього відправлять в R & D центр компанії Biopharma, де з неї повинні розробити і виготовити потенційно ефективний препарат, після цього проведуть клінічні випробування в лікарнях. Готовий препарат в компанії очікують вже восени.

На відміну від вакцин, які ініціюють створення антитіл до хвороби в організмі пацієнта, розроблений препарат вже буде включати в себе антитіла. Для більш ефективної роботи українські вчені планують співпрацювати з колегами з США, Японії, Німеччини та Великобританії.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України