Міжнародні резерви України зросли до $ 25,7 мільярда

Міжнародні резерви України зросли до $ 25,7 мільярда

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,5 місяця майбутнього імпорту, повідомляє УНІАН.

Міжнародні резерви України станом на 1 травня поточного року за попередніми даними склали 25,695 мільярда доларів, що на 3,1% вище показника місяцем раніше.

Як повідомляється на сайті НБУ, збільшення резервів сприяло перш за все операції регулятора з управління резервами та на валютному ринку.

Відзначається, що попит на валюту з боку бізнесу після ажіотажу в березні істотно знизився в квітні та пропозиція валюти була більше ніж достатньою для задоволення клієнтських заявок, тому гривня посилила свої позиції, а Нацбанк відновив операції з нарощування міжнародних резервів.

Зокрема, чиста купівля НБУ валюти в квітні склала 678,8 мільйона доларів, інтервенції з купівлі валюти досягли 723,3 мільйона доларів, а інтервенції з продажу валюти для підтримки гривні з метою згладжування надмірних курсових коливань склали 44,5 мільйона доларів.

Уряд направив на обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті 303,9 мільйона доларів. Ці витрати з резервів були частково компенсовані новими надходженнями від розміщення урядом облігацій внутрішньої державної позики в іноземній валюті на 164,4 мільйона доларів.

Також повідомляється, що вартість фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют в квітні збільшилася на 232 мільйони доларів.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,5 місяця майбутнього імпорту.

Довідка УНІАН. Міжнародні резерви України станом на 1 квітня склали 24,924 мільярда доларів, що на 7,8% нижче показника місяцем раніше.

У 2019 міжнародні резерви України зросли на 22% - до 25,3 мільярда доларів, досягнувши семирічного максимуму.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України