Ослабление карантина: какие местные ограничения остаются в разных регионах (ВІДЕО)

Ослабление карантина: какие местные ограничения остаются в разных регионах (ВІДЕО)

Україна почне поступово виходити з карантину, введеного постановою Кабміну через поширення нового коронавируса COVID-19, 11 травня. Масові заходи на цей час скасовані на урядовому рівні.

На місцевому рівні також вводять обмеження, йдеться в сюжеті ТСН, передає УНІАН.

Житомир

Так, Житомир став одним з перших в Україні, де, недивлячись на загальнонаціональний карантин дозволили працювати перукарням і ресторанам. У місті з 9 травня, з 13 години та до 6 ранку 12 травня підсилюють карантин - таке рішення оголосила комісія з надзвичайних ситуацій.

Але виглядає це посилення дуже своєрідно. Все, що відкрилося, й надалі буде працювати, це ринки, салони краси, перукарні та їжа на винос із правом заходити в ресторани. Обмеження стосуватимуться лише права ходити більше, ніж по двоє.

За словами чиновників, хочуть уникнути скупчення людей у парках і зонах пікніків.

За тими, хто захоче збиратися в групи та не носить маски, стежитимуть правоохоронці.

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечка запевнив, що розганяти нікого не будуть. Будуть вести профілактичну роботу. Городяни сприйняли це спокійно.

Львів

У Львові на вихідні ніяких карантинних змін не передбачається. Хоча 8 травня чиновники збирали штаб швидкого реагування через те, що три дні поспіль є різкі скачки кількості інфікованих. Пояснюють це тим, що стали робити більше тестів. А люди ігнорують карантин зняли маски, почали збиратися разом.

Але оскільки ніяких масових заходів у місті не буде, вихідні пройдуть в звичному режимі.

"Треба відкривати парки та сквери для того, щоб жителі могли більше фізично рухатися. Ми дозволяємо від 11 числа роботу літніх майданчиків та терас. Але дуже жорсткі протоколи вимірювання температури, маски", - повідомив Львівський міський голова Андрій Садовий.

Львів'яни по-різному ставляться до карантину. Хтось готовий потерпіти ще, інші хочуть істотного ослаблення.

До понеділка людям не рекомендують виходити в парки. На вихідні поліція буде працювати в посиленому режимі чергуватимуть 1200 правоохоронців.

Київ

У Києві на завтра, 9 травня, заплановано кілька акцій пам'яті, в яких візьмуть участь до 100 чоловік.

Але, незважаючи на це, правоохоронці вирішили обмежити рух транспорту. Також відбуватиметься поверхневий огляд. Поліцейські обіцяють стежити за дотриманням карантинних обмежень, а також не допускати використання учасниками акцій забороненої символіки.

Також обіцяють відкрити адвокатські бюро, нотаріальні контори, автокінотеатр, бібліотеку на видачу книг. Великі торгові центри поки залишатимуться закритими.

Транспорт, як мінімум до 22 травня, буде ходити в тому режимі, як зараз - за спеціальними перепустками.

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України