Лікар розповів, як мінімізувати ризик зараження коронавірусів в перукарнях

Лікар розповів, як мінімізувати ризик зараження коронавірусів в перукарнях

Лікар попередив, що під час відвідування перукарні краще надягати респіратор.

В Україні з сьогоднішнього дня, 11 травня, відкривають перукарні та салони краси, проте можливість зараження в них COVID-19 залишається все ще високою.

Про це розповів колишній головний санітарний лікар України Сергій Бережнов, передає УНІАН.

"Набагато більша ймовірність заразитися - якщо піти в перукарню. Там майстер досить довго контактує з людиною, схиляється над ним, його голова поруч із головою клієнта тощо. Ті повсякденні маски, які ми носимо, практично не захищають нас від вірусу. Вони призначені для того щоб захистити оточуючих від того, що людина видихає. Велика частина цих крапель залишиться на масці всередині, хоча, кажуть, вірус може літати в повітрі довго - від 30 хвилин до години", - пояснив він.

Лікар попередив, що при відвідуванні перукарні краще надягати респіратор.

"Оскільки перукарні та салони краси не дуже великі, вентиляція там не дуже гарна, тому ймовірність зараження там досить велика. Але треба сподіватися на те, що самі майстри будуть відповідально до цього ставитися та при найменших проявах захворювання не виходити на роботу", - додав Бережнов.

Він пояснив, щоб уникнути зараження, потрібно в приміщеннях хоча б раз на годину проводити наскрізне провітрювання, протирати всі поверхні розчинами, які знищують вірус.

"Кварцування не можна проводити, коли там знаходяться люди. Найкраще включити його на ніч. Нехай працює до ранку, тоді воно вб'є щонайменше те, на що потраплять промені. Якщо дотримуватися всіх правил, ризик можна звести до мінімуму", - у заключенні сказав Бережнов .

Всі матеріали на сайті захищені
згідно законодавства України